Oproti loňskému roku vzrostla celková návštěvnost Grand Prix o více než 12 tisíc diváků. „V porovnání s předchozím rokem se zvýšil podíl vstupenek z předprodeje, narostla i obsazenost sedadlových tribun, které byly až na pár jednotlivých sedadel vyprodané. I přes proměnlivé páteční a nedělní počasí si na Masarykův okruh našlo cestu více návštěvníků než loni rovněž v přímém prodeji,“ popsal tajemník Spolku pro GP ČR Brno Adam Svoboda.

Rok 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
Diváci 238 000 212 303 222 710 240 695 248 434 181 705 193 834

Marquezovo suverénní vítězství a body pro Abrahama

Vedení v celkovém bodování šampionátu MotoGP navýšil vítězstvím v závodě na Masarykově okruhu Marc Márquez. Využil po dešti osychající trati a jako první po startu zamířil do boxu, aby přezul na vhodnou sadu pneumatik. Za Márquezem dojel na druhém místě jeho týmový kolega Dani Pedrosa, třetí skončil Maverick Viñales.

Dařilo se i Karlu Abrahamovi. V úvodní části závodu stoupal pořadím, přičemž se mu podařilo dostat až na čtvrté místo. Byť do posledních kol držel umístění v elitní desítce, nakonec přes cílovou čáru projel na 13. pozici, díky čemuž si do celkového bodování připsal další 3 body.

Karel Hanika startoval na divokou kartu v závodě třídy Moto2, který silně ovlivnil déšť. Českému jezdci se po startu z posledního místa na roštu podařilo probojovat o několik pozic dopředu, čímž si získal lepší pozici pro začátek nového závodu, který byl vyhlášen právě z důvodu změny povětrnostních podmínek. Nakonec Hanika dojel dvaadvacátý.

Ve třídě Moto3 si oproti pořadí zajetému v sobotní kvalifikaci mírně polepšil Jakub Kornfeil. Český pilot v kvalifikační jízdě v úvodním kole spadl a na trať se mu podařilo vrátit právě včas, aby zajel jediné měřené kolo, ze kterého se kvalifikoval na 24. pozici. Z té se hned po startu nedělního závodu dokázal propracovat až na 10. místo. Postupně se ovšem propadl na celkovou 20. pozici.

Pondělní testy MotoGP budou veřejné

Tribuny Masarykova okruhu zůstanou otevřené i po konci letošní Grand Prix České republiky. Na testy zůstává v Brně téměř dvacítka pilotů královské kubatury MotoGP včetně Valentina Rossiho. Chybět nebude ani zbytek první pětky celkového bodování šampionátu – tedy lídr Marc Márquez, Maverick Viñales, Andrea Dovizioso a Dani Pedrosa. Testování mohou fanoušci přihlížet od 10 hodin na tribunách T3 a T5, stejně jako na přírodní tribuně C. Paddock zůstává uzavřený pro potřeby týmů. Vstupné je zdarma, parkovat mohou diváci na tribuně C, případně na parkovišti VN naproti hlavní bráně.

Kompletní soupis testujících jezdců:

4 Andrea Dovizioso, DUCATI TEAM

5 Johann Zarco, MONSTER YAMAHA TECH 3

12 Takuya Tsuda, TEAM SUZUKI ECSTAR, testovací jezdec

22 Sam Lowes,  APRILIA RACING TEAM GRESINI

25 Maverick Viñales, MOVISTAR YAMAHA

26 Dani Pedrosa, REPSOL HONDA TEAM

29 Andrea Iannone, TEAM SUZUKI ECSTAR

35 Cal Crutchlow, LCR HONDA

38 Bradley Smith, RED BULL KTM FACTORY RACING

41 Aleix Espargaro,  APRILIA RACING TEAM GRESINI

42 Alex Rins, TEAM SUZUKI ECSTAR

43 Jack Miller, EG 0,0 MARC VDS

44 Pol Espargaro, RED BULL KTM FACTORY RACING

46 Valentino Rossi, MOVISTAR YAMAHA

53 Tito Rabat, EG 0,0 MARC VDS

93 Marc Marquez,  REPSOL HONDA TEAM

94 Jonas Folger,  MONSTER YAMAHA TECH 3

99 Jorge Lorenzo, DUCATI TEAM