Moto3 – 3. volný trénink

Jezdce Moto3 opět přivítala stejně jako v pátek podmračená obloha a trénink byl vyhlášen jako mokrý. Teploty také nebyly zrovna závratné, ale mladí jezdci se nedali odradit a vyrazili poctivě trénovat na australský asfalt.

Fabio di Giannantonio byl nejrychlejším v úvodní části tréninku, když dokázal zajet čas 1:46,898. Na druhém místě byl Jorge Martín s nepatrnou ztrátou 0,099 sekundy a třetí byl Darryn Binder, který ztrácel o poznání více, 0,378 sekundy. Tony Arbolino byl čtvrtý a Tatsuki Suzuki pátý. Jakub Kornfeil byl prozatím na sedmnácté pozici a na vedoucího Giannantonia ztrácel 2,165 sekundy.

Pět minut před koncem tréninku spadl Marco Bezzecchi, ale dokázal se vrátit na motocykl a odjel ke svým mechanikům. Vzápětí spadl i Tatsuki Suzuki.

Do konce tréninku se již na předních příčkách nic nezměnilo, takže trénink vyhrál Fabio di Giannantonio před Jorge Martínem a Darrynem Binderem. Na čtvrtém místě skončil Tony Arbolino a pátý byl japonský závodník Tatsuki Suzuki. Jakub Kornfeil se v posledních minutách propadl v pořadí dozadu a trénink uzavřel na konečném dvacátém místě.

následující kapitola »Moto2 – 3. volný trénink