Repsol Honda

Australská Grand Prix skončila v šestém kole pro Marca Marqueze a ve čtrnáctém pro Daniho Pedrosu. Bylo to tak poprvé od argentinské GP v roce 2017, kdy ani jeden z jezdců týmu nedokončil závod.

Mistr světa pro rok 2018 byl nucen ze závodu odstoupit poté, co byla jeho motorka poškozena během kontaktu s Johannem Zarcem. Francouzský závodník nečekaně narazil do zadní části Marquezovy motorky při brzdění do rychlé zatáčky jedna na konci hlavní rovinky a boural, naštěstí bez následků. Marc dokázal udržet kontrolu nad motorkou a neboural, ale nemohl pokračovat v závodě.

Dani, který se během víkendu necítil na trati dobře, byl na čtrnáctém místě, když v zatáčce čtyři boural a předčasně ukončil svůj závod.

Marc Marquez

Marc Marquez – závod nedokončil

„Zpočátku jsem přesně nevěděl, co se stalo, ale byl jsem naštvaný, protože jsem cítil kontakt zezadu. Nemohl jsem pokračovat v závodě, protože moje sedadlo bylo rozbité a hýbalo se. Bylo nemožné jet. Když jsem přijel do garáže a viděl video, pochopil jsem. Byl to prostě závodní incident, protože v tomto bodě trati jsme přijeli opravdu rychle, přes 300 km/h. Byl jsem za Jackem Millerem, když jsem brzdil ještě o něco později než obvykle, a potom jsem cítil úder. Zarco chytil slipstream od nás obou. Možná si myslíte, že si to mohl uvědomit, ale pro mě to je jen závodní incident a já jsem s ním už mluvil. Mohu říct, že se dnes cítím šťastný a nejdůležitější je, že jsme oba s Johannem v pořádku. Dnes jsem byl opravdu soustředěný a závod probíhal podle očekávání. Vedl jsem pár kol a potom se rozhodl zůstat ve skupině a trochu počkat. Měl jsem tempo a cítil, že jsem schopen bojovat o vítězství. Je smůla, že máme tady na Phillip Islandu nulu, ale pokud příští rok mohu znovu vyhrát titul v Japonsku a tady znovu nedojet, beru to! Nyní se zaměříme na další závod.“

Dani Pedrosa

Dani Pedrosa – závod nedokončil

„Byl to náročný víkend. Během těch třech dnů jsem tu nikdy neměl dobrý pocit a bohužel jsem v závodě boural. Nebyl jsem na dobré pozici a potom mi při brzdění po rovince ujel předek – byl to docela velký pád. Každopádně musíme jít dál a doufat, že příští neděli budeme mít lepší závod.“   

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Movistar Yamaha