Repsol Honda

Tým Repsol Honda je připraven se vrátit do akce ve dvou závodech v řadě v Assenu a v Německu, po kterých bude následovat čtyřtýdenní letní přestávka.

Před závodem v Assenu jsou Marc Marquez a Dani Pedrosa v šampionátu na třetím a čtvrtém místě se ztrátou 23 a 27 bodů na prvního Mavericka Viñalese.

Oba jezdci týmu Repsol Honda mají na Assen dobré vzpomínky, Dani tam získal své první vítězství v roce 2002 v kategorii 125 ccm a Marc tam oslavil vítězství ve všech třídách.

V Assenu má Marc Marquez čtyři vítězství: jedno v kategorii 125 ccm (2010), dvě ve třídě Moto2 (2011 a 2012) a jedno v MotoGP (2014). Kromě toho tu má další tři pódia a dvě pole position.

Dani Pedrosa tam má jedno vítězství v kategorii 125 ccm (2002) plus dalších sedm pódií a dvě pole position.

Marc a Dani stáli v Assenu na pódiu společně v roce 2014 (Marc byl první a Dani třetí).

Marc Marquez

Marc Marquez

„Jsme po pozitivním závodě a slibné dnu testování v Katalánsku, takže se těšíme, že se vrátíme na motorku a budeme v dalším závodě pokračovat na stejné úrovni. Assen mám rád. Zažili jsme tam vzrušující závody a máme na něj dobré vzpomínky. Samozřejmě počasí je vždy nepředvídatelné a vše se může velmi rychle měnit, takže musíme být připraveni se přizpůsobit, jako tomu bylo v roce 2014 a loni. To spolu s tím, že v této sezóně vypadá každý závod také docela nepředvídatelný, znamená, že budeme muset zůstat úplně soustředění a obzvlášť tvrdě pracovat hned od pátečního rána, abychom našli dobré nastavení pro motorku i pneumatiky s cílem bojovat v závodě o pódium.“

Dani Pedrosa

Dani Pedrosa

„Tento víkend míříme čerství z pódia v Katalánsku do Nizozemí. Jedná se o závod, který obvykle vyžaduje obrovskou koncentraci, abyste byli připraveni a vypořádali se s každou situací, kterou víkend může přinést! Nikdy nevíte, kolik suchého času budete na trati mít a vzhledem k tomu, že budete muset vyzkoušet několik pneumatik, musíte plně využít každý trénink. Je to rychlá trať, kterou mám rád, a od pátečního rána na to budeme tlačit, abychom byli připraveni v neděli znovu bojovat na čele.“

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Ducati Team