MotoGP – 2. volný trénink

Jako poslední vyrazili na trať závodníci královské třídy MotoGP, které čekal druhý volný trénink. Díky tomu, že trať v závěru tréninku Moto2 rychle oschla, mohli vyrazit na slickách. Teplota vzduchu byla 23°C a trať měla 32°C. Nad částí okruhu byly stále černé mraky, ale na druhé půlce byly mraky protrhané.

Na úvod tréninku zajel nejrychlejší čas Marc Marquez, který objel kolo za 1:40,873. Na druhé místo se zařadil Scott Redding, ale se ztrátou 1,032. Na třetím místě byl Johann Zarco se ztrátou 1,278 s. Karel Abraham se na chvíli dostal do Top10, ale poté klesl na 17. místo s časem 1:44,020 a ztrátou přes tři vteřiny.

Po pár minutách, když měli jezdci odjetá čtyři rychlejší kola, tak začalo v jednom místě na trati pršet, takže většina závodníků zamířila do boxů. Na trati zůstali Bradley Smith, Jorge Lorenzo a Karel Abraham. Bradley se postupně dostal až na 3. místo se ztrátou 1,166 s a Abája poskočil na 14. místo se ztrátou 2,822 s. Jorge Lorenzo zajížděl také rychlejší časy v první části trati, ale poté náskok ztratil ve druhé polovině trati. Většina závodníků na první výjezd na trať volila střední směs pneumatik na předek i zadek.

Půl hodiny před koncem se pořadí neměnilo, jen pár závodníků vždy vyjelo na jedno dvě kola na trať a vrátili se do boxů. Místy poprchávalo. Většina jezdců měla stále odjeto jen kolem pěti kol. Pořadí bylo: Marc Marquez, Scott Redding, Bradley Smith, Johann Zarco, Pol Espargaro, Hafizh Syahrin, Valentino Rossi, Danilo Petrucci, Jorge Lorenzo a Alvaro Bautista. Andrea Dovizioso opět začal vzadu, když byl na 19. místě. Dani Pedrosa, který byl první trénink nejrychlejší, byl ještě dál, až na 22. místě. Ani Cal Crutchlow nebyl tak rychlý, když byl na 17. místě.

Dvacet minut před koncem tréninku se jezdci vrátili na trať a Marc Marquez okamžitě zlepšil vedoucí čas na 1:40,859. Hned v dalším kole čas stáhl na 1:40,498. Zlepšil se také Hafizh Syahrin, který se zařadil za úřadujícího mistra světa, takže byl druhý se ztrátou 1,151 s. Scott Redding tak klesl na třetí místo a lepší čas zajel Maverick Viñales, který poskočil z 14. místa na 4. pozici. Hned v dalším kole zabrali Cal Crutchlow a Dani Pedrosa, kteří se zařadili za sebou na 2. a 3. místo. Krátce poté bylo pěkné sledovat souboj Mavericka Viñalese a Marca Marqueze, kteří se na trati sjeli a několikrát si prohodili pozice jako při závodě. Lepší čas si zajel také Karel Abraham, který se dostal na 12. místo s časem 1:42,136, takže měl ztrátu 1,638 s.

Marc Marquez opět polepšil svůj vedoucí čas na 1:40,285. Ten zajel ve svém 10. kole 13 minut před koncem tréninku. Rychle se rozjel také Valentino Rossi, který byl zatím na 16. místě. Ital své kolo zajel v čase 1:40,602, takže se zařadil na druhé místo se ztrátou 0,317 s. Hned v dalším kole Vale útočil na první místo, když byl nejrychlejší ve třech sektorech, ale nakonec zajel do boxů, což byla docela škoda.

Posledních pět minut se všichni začali zlepšovat a Marc Marquez opět posunul nejrychlejší čas na 1:39,395. Na druhé místo se dostal Cal Crutchlow se ztrátou 0,404 s a ještě více překvapil Tito Rabat, který se zařadil na třetí místo. Valentino Rossi byl čtvrtý a pátý Andrea Iannone. Postup do druhé části kvalifikace měli ještě Maverick Viñales, Danilo Petrucci, Johann Zarco, Jack Miller a Dani Pedrosa. Dani díky rannímu času. Kvůli tomu, že to stále vypadá na zítřejší propršený den, byla poslední kola pro všechny jezdce důležitá, protože měli šanci se dostat do lepší části kvalifikace.

Výlet mimo trať si udělal Jack Miller, který vyjel v poměrně vysoké rychlosti do kačírku ve třetí zatáčce.

Vítězem tréninku se stal Marc Marquez s časem 1:39,395. Na druhém místě skončil Cal Crutchlow se ztrátou 0,404 s a třetí místo obsadil Tito Rabat, který svůj čas ještě vylepšil v posledním kole. Díky tomu je nejlepším jezdcem na Ducati. Na čtvrtém místě skončil Andrea Iannone se Suzuki a pětici nejlepších uzavírá Dani Pedrosa, takže máme v Top5 tři Hondy. Za nimi jsou oba jezdci Yamahy Maverick Viñales a Valentino Rossi. Alex Rins obsadil osmé místo, takže Suzuki potvrzuje dobrou formu na této trati. Alvaro Bautista a Aleix Espargaro uzavřeli Top10, ale z postupu se nemůžou radovat. Do druhé části kvalifikace totiž postoupili místo nich Jack Miller a Johann Zarco díky dopoledním časům.

Vůbec se nedařilo továrním jezdcům Ducati, když Jorge Lorenzo obsadil 17. místo a Andrea Dovizioso uzavřel startovní pole na 24. místě. Oba dva se nevešli do Top10, takže musí doufat, že bude zítřejší třetí trénink suchý, pokud se chtějí přímo podívat do druhé části kvalifikace. Karel Abraham skončil na 19. místě s časem 1:41,784 a ztrátou 2,389 s.

Na konci tréninku jezdci trénovali výměnu motorek a hodně kritickou chvíli zažil Marc Marquez, který málem spadl při highsideru, ale ustál to. Poté ho bolelo rameno.