Moto2 – 2. volný trénink

Jako druzí vyrazili na trať jezdci třídy Moto2, kteří si také mohli užít suché trati. Teplota vzduchu drží celý den na 22°C a trať už má 35°C.

Na úvod tréninku se do vedení dostal Miguel Oliveira, který zajel čas 1:44,805. Na druhé místo se zařadil jeho týmový kolega Brad Binder se ztrátou 0,250 s a Mattia Pasini, který ovládl první trénink, se zařadil na místo třetí s rozdílem 0,366 s. Alex Marquez na tom byl lépe než ráno a pohyboval se na 4. místě. Samu Lowesovi tato trať evidentně vyhovuje, protože se celý den pohybuje v Top10 a nyní je na 5. místě. Výlet mimo trať si udělal Fabio Quartararo, ale průjezd kačírkem ustál a vrátil se zpátky na trať. Alex Marquez v pátém kole zlepšil svůj čas na 1:44,802 a dostal se na první pozici.

Po odjetí osmi kol nadešel opět čas na zastávku v boxech. To do konce tréninku zbývala půl hodina. Ve vedení byl stále Alex Marquez s časem z pátého kola. Za ním byl v rozdílu tří tisícin vteřiny Miguel Oliveira a o třetí a čtvrté místo se dělili Xavi Vierge a Remy Gardner, kteří shodně zajeli čas 1:45,012, takže byla jejich ztráta 0,210 s. Páté místo si udržoval Sam Lowes, který si zlepšil čas a jeho ztráta byla 0,251 s. Dále pak byli Brad Binder, Mattia Pasini, Isaac Viñales, Joan Mir a Dominique Aegerter.

Když do konce tréninku zbývalo kolem 26 minut, začali traťoví maršálové značit déšť. Kvůli tomu do boxů zajeli téměř všichni, ale naopak Mattia Pasini a Lorenzo Baldassarri se na trať vrátili. Za nimi poté vyjeli i další závodníci a Miguel Oliveira měl velice rychlé první dva sektory. Z Top10 si jako jediní zlepšili čas Alex Marquez, Xavi Vierge a Remy Gardner, ostatní pořadí v kombinovaných časech tréninků je hlavně díky dopoledním časům.

Vypadalo to, že déšť nebude tak intenzivní, protože ještě začalo trochu svítit sluníčko, ale po pár minutách začalo pršet více už po celé délce trati. To do konce tréninku zbývalo 17 minut a všichni zajeli do boxů. Navíc začal docela foukat vítr. Jezdci královské třídy MotoGP naopak vyšli na pit lane a sledovali počasí. Na mokrou trať pak vyjel jako první Jules Danilo. Za ním pak vyjeli i další závodníci na mokrých pneumatikách.

Samozřejmě, že se za těchto podmínek pořadí nezměnilo, i když trať začínala v závěru tréninku osychat. Jediný Romano Fenati zajel v posledním kole své nejlepší první dva sektory. Vítězem tréninku je Alex Marquez díky času 1:44,802. Na druhém místě skončil Miguel Oliveira se ztrátou 0,003 s a Xavi Vierge skončil třetí. Remy Gardner zůstal na čtvrté pozici a Top5 uzavírá Sam Lowes.