Moto3 – 2. volný trénink

Odpolední program opět rozjeli jezdci nejslabší třídy Moto3, které čekal 2. volný trénink. Podmínky na trati zůstávají stále dobré, když je sucho. Vzduch má 22°C a trať 30°C.

Trénink výborně rozjel domácí závodník Gabriel Rodrigo, který zajel čas 1:51,891. Za něj se zařadil Jorge Martin, který měl ztrátu jen 0,017 s. Jakub Kornfeil začal pozvolna, když zajel čas 1:54,891 a byl na 27. místě. Gabriel Rodrigo svůj čas ve čtvrtém kole vylepšil na 1:51,112 a upevnil svou vedoucí pozici. Jorge Martin si zlepšil čas, ale zůstal druhý se ztrátou 0,459 s. Na třetí místo se zařadil Niccolò Antonelli, kterému se tu dařilo už v dopoledním tréninku. Na čtvrté místo se dostal Enea Bastianini a pátý byl zatím Nakarin Atiratphuvapat. Kuba se dál zlepšoval, ale přesto byl s časem 1:53,193 na 23. místě.

V polovině tréninku bylo pořadí víceméně stejné. Ve vedení byl stál Gabriel Rodrigo s časem ze čtvrtého kola. Za ním byli Jorge Martin a Niccolò Antonelli. Dále pak byli seřazeni Enea Bastianini, Nakarin Atiratphuvapat, Livio Loi, Marco Bezzecchi, Jaume Masia, John McPhee a Lorenzo Dalla Porta, který minule v Kataru získal své první umístění na stupních vítězů v Grand Prix. Kuba Kornfeil se posunul na 15. místo s časem 1:52,193 a ztrátou 1,081 s. Většina závodníků se oproti ranním časům zlepšila.

Největší podívaná byla až v posledních minutách tréninku, kdy to vypadalo jako při kvalifikaci nebo závodě. Na trati se vytvořil jeden dlouhý had a skoro všichni útočili na zlepšení času. Jako první se do vedení dostal Lorenzo Dalla Porta s časem 1:50,805, ale toho poté překonal Enea Bastianini s časem 1:50,535. To ale do konce tréninku zbývalo pár vteřin a většinu jezdců čekalo poslední rychlé kolo. V posledním kole spadl v 10. zatáčce Nakarin Atiratphuvapat, který zůstal i s motorkou na trati a bylo to hodně nebezpečné, protože za ním jela spousta jezdců, kteří měli jen krátký čas na reakci.

Vítězem tréninku se stal Enea Bastianini, který v posledním kole zajel čas 1:50,397. Na druhém místě skončil jeho týmový kolega Lorenzo Dalla Porta se ztrátou 0,408 s, takže máme ve vedení oba dva jezdce týmu Leopard Racing. Třetí pozici obsadil Tony Arbolino z týmu Marinelli Snipers, takže jsou na čele tabulky tři Italové. Nejlepším jezdcem KTM je na čtvrtém místě Livio Loi, který se také zlepšil až v posledním kole. Jorge Martin uzavřel pětici nejlepších. Dále pak skončili Kaito Toba, Gabriel Rodrigo, Adam Norrodin, Niccolò Antonelli a Nakarin Atiratphuvapat. Kuba Kornfeil obsadil až 24. místo s časem 1:51,811.