Moto2 – 1. volný trénink

Vedení závodů se na poslední chvíli rozhodlo pozměnit harmonogram tohoto víkendu, když přehodili tréninky tříd Moto2 a MotoGP. Pojede se proto stejně jako při Grand Prix v Kataru v pořadí Moto3, Moto2 a na závěr MotoGP. Díky tomu hned po jezdcích Moto3 vyrazili na trať závodníci střední třídy Moto2. Podmínky na trati se drží dobré, když je sucho, vzduch má stále 22°C a trať vystoupala na 28°C.

Na začátku tréninku se do vedení dostal krátce Miguel Oliveira, který se svou KTM zajel čas 1:46,783, ale poté ho překonal jeho týmový kolega Brad Binder s časem 1:46,294. Na druhé místo se zařadil Mattia Passini se ztrátou 0,123 s a třetí čas zajel vítěz prvního závodu v Kataru Francesco Bagnaia. S dalšími koly se zrychlovalo a Miguel Oliveira v devátém kole stáhl čas na 1:45,650. Mattia Pasini udržoval druhé místo, když s Miguelem soupeřil o vedení. Rozdíl mezi oběma byl jen 0,018 s. Na třetím místě byl stále Francesco Bagnaia, který se také v některých předchozích kolech dostal na chvíli na první místo. Výborně se rozjel Sam Lowes, který se na chvíli dostal na 4. místo. Nejlepším nováčkem je Joan Mir, který uzavíral Top10.

V polovině tréninku většina jezdců zamířila do boxů a na trati byl klid. Ve vedení byl zpátky Brad Binder s časem 1:45,168. Jen o 0,001 s za ním byl Francesco Bagnaia a třetí pozici udržoval Miguel Oliveira se ztrátou 0,100 s. Na místo čtvrté poskočil Xavi Vierge a Top5 uzavíral Lorenzo Baldassarri. Alex Marquez byl průběžně šestý a Mattia Pasini z úvodního boje o vedení klesl na sedmé místo. Sam Lowes byl osmý, Isaac Viñales devátý a Top10 stále udržoval Joan Mir, který na jezdce před sebou ztrácel jen 0,001 s, podobně jako Pecco na prvního. Mezi jezdci jsou opět rozdíly v tisícinách vteřiny. Do ztráty jedné vteřiny se vešli ještě jedenáctý Dominique Aegerter a dvanáctý Simone Corsi.

Ve svém 14. kole se dostal do vedení Mattia Pasini, který zajel čas 1:44,641 a vytvořil si náskok přes půl vteřiny na Brada Bindera. Hned v dalším kole Ital málem spadl, ale vše ustál. O pár minut později ho překonal Miguel Oliveira s časem 1:44,633. Mezi tím spadl nováček Jules Danilo, ale nic se mu nestalo. Krátce poté spadl další nováček Bo Bendsneyder, ale jeho motorka zůstala nebezpečně ve stopě ve 13. zatáčce. Motorce se naštěstí dokázali ostatní vyhnout a až po chvíli přiběhl jeden traťový komisař Holanďanovi pomoct motorku odtlačit.

Vítězem tréninku je Mattia Pasini díky času 1:44,461. Na druhém místě skončil se ztrátou 0,170 s Miguel Oliveira a třetí pozici udržel Francesco Bagnaia s rozdílem 0,275 s. Brad Binder obsadil čtvrté místo, což je pro KTM dobrý výsledek. Na páté místo se dostal Isaac Viñales. Danny Kent se v závěru tréninku hodně zlepšil a poskočil z pozic v polovině startovního pole na místo šesté. Jorge Navarro je sedmý, Joan Mir je stále nejlepším nováčkem na osmém místě, Sam Lowes obsadil devátou pozici a Top10 doplnil Lorenzo Baldassarri. Překvapivě Alex Marquez skončil až na 13. místě.