Moto3 – 1. volný trénink

Páteční program Grand Prix Argentiny rozjeli závodníci třídy Moto3, které jako první čekal první volný trénink. V Termas de Río Hondo je oblačno, teplota vzduchu se pohybuje kolem 22°C a trať má 25°C. Trať je zatím suchá, ale podle předpovědi počasí by mohlo i pršet. Po ránu místy svítí sluníčko, takže by mohl být trénink suchý, alespoň na začátku.

Na trati byl také Tatsuki Suzuki z týmu SIC58 Squadra Corse, který si v Kataru zlomil zápěstí a musel úvodní Grand Prix vynechat. Na úvod tohoto tréninku se do vedení na chvíli dostal český závodník Jakub Kornfeil s časem 1:56,748, ale hned poté ho překonali Niccolò Antonelli a Jorge Martin s časem 1:55,333. Jorge dál pokračoval ve výborném tempu a hned v dalším kole zlepšil svůj čas 1:54,328. Kuba Kornfeil svůj čas také zlepšil na 1:55,948 a poté na 1:55,407, ale stačilo to na 7. místo. Jeho týmový kolega Marco Bezzecchi trénink také rozjel dobře, když se na chvíli dostal na třetí místo. Pořadí se ale v úvodních kolech tréninku rychle měnilo.

Jorge Martin výrazně převyšoval své soupeře, když ve čtvrtém kole zajel čas 1:53,732 a měl náskok téměř jedné vteřiny na Niccola Antonelliho. Na třetím místě se držel Marco Bezzecchi, na čtvrté místo se dostal Aron Canet a pátý byl zatím John McPhee. Vůbec se naopak nedařilo Nicolovi Bulegovi, který byl až na 24. místě a Philippu Öttlovi, který byl předposlední.

V polovině tréninku nastal čas na první zastávku v boxech, když jezdci odjeli sedm až osm kol. Ve vedení byl stále Jorge Martin z týmu Gresini s časem 1:53,092. Se ztrátou 0,390 s byl na druhém místě John McPhee, který nyní držel KTM mezi nejlepšími. Na třetí pozici se dostal Fabio Di Giannantonio, který na Johna ztrácel jen 0,015 s. Niccolò Antonelli udržoval čtvrté místo a pátý byl jeho krajan Enea Bastianini. Dále se seřadili Marco Bezzecchi, Tony Arbolino, Aron Canet, Nakarin Atiratphuvapat a Livio Loi. Domácí Gabriel Rodrigo se chvíli pohyboval na hranici Top10, ale postupně klesl až na 18. místo se ztrátou necelých dvou vteřin. Kuba Kornfeil také ztratil pár pozic, když byl s časem 1:54,771 a ztrátou 1,679 s na 15. místě. Na jezdce před sebou, kterým byl jeho bývalý týmový kolega Adam Norrodin, ztrácel jen jednu tisícinu vteřiny. Počasí zatím drží dobré, když je polojasno.

Když do konce tréninku zbývala necelá čtvrt hodina, vrátili se jezdci na trať a opět se pustili do rychlých kol. To se okamžitě podařilo Jakubu Kornfeilovi, který se dostal na 3. místo s časem 1:53,222 a ztrátou 0,130 s na Jorgeho Martina.

Osm minut před koncem přišel první pád tréninku a rovnou spadli dva jezdci najednou, když se srazili Aron Canet a Makar Yurchenko ve 12. zatáčce. Chvíli předtím se na něj Aron rozčiloval a o poté skončili na zemi. To rozpoutalo diskuze na sociálních sítích, že by měl být Aron za toto chování potrestán.

Pár minut před koncem tréninku se do vedení dostal Marco Bezzecchi, který zajel čas 1:52,658. Na druhé místo se dostal Enea Bastianini a Adam Norrodin zajel zatím třetí nejlepší čas. Kvůli tomu Jorge Martin klesl na čtvrté místo.

Vítězem tréninku je nakonec Marco Bezzecchi, který zajel nejlepší čas v posledním kole v hodnotě 1:52,190. Na druhé místo se také díky rychlému poslednímu kolu dostal Adam Norrodin se ztrátou 0,347 s. Na třetím místě skončil Enea Bastianini se ztrátou 0,639 s, Tony Arbolino je čtvrtý a Jorge Martin uzavírá Top5. Aron Canet udržel šesté místo a sedmý Nakarin Atiratphuvapat je posledním ve ztrátě jedné vteřiny. Za ním skončili Marcos Ramirez a Jakub Kornfeil, kteří zajeli na tisícinu stejný čas 1:53,222. Top10 doplnil Ayumu Sasaki.