Moto3 – 3. volný trénink

Sobotní program v Argentině zahájili jako tradičně jezdci kategorie Moto3 svým třetím volným tréninkem. Protože přes noc pršelo, přivítala jezdce vlhká trať, zataženo s teplotami 18 (vzduch) a 19 (trať) stupňů.

První změřený čas měl Andrea Migno, kterého pak ale překonali Bezzecchi a domácí jezdec Rodrigo, který zajel kolo v hodnotě 2:05,233.

Kuba Kornfeil trénink zahájil devátým místem s časem 2:10,994.

Na čele se to pak opět střídalo, až tam skončil Fabio Di Giannantonio s časem 2:03,359.

Jezdci stále zrychlovali a ve vedení se střídali převážně Di Giannatonio a Bezzecchi. Po třinácti minutách bylo pořadí: Di Giannantonio, Bezzecchi, Canet, Öttl, Masaki, Norrodin, Atiratphuvapat, Rodrigo, Lopez a Martin, Kuba Kornfeil byl čtrnáctý.

Fabio Di Giannantonio

Po sedmnácti minutách byl na čele stále Fabio Di Giannantonio s časem 2:00,746, druhý byl Adam Norrodin a třetí Marco Bezzecchi. Kuba Kornfeil byl čtrnáctý.

Zrychlovat začal Aron Canet, který nejdřív poskočil na třetí místo a později dokonce na místo druhé. Svůj čas vylepšil i vítěz závodu v Kataru Jorge Martin, který se posunul na páté místo. Nějaký problém měl John McPhee, kterému pomáhali zpátky na trať traťoví komisaři.

Třináct minut do konce byla většina jezdců v boxech, jedním z těch, kdo na trati zůstali, byl Gabriel Rodrigo, který toho využil a s časem 2:01,675 posunul na druhé místo.

Andrea Migno

O čtyři minuty později zajel čas 2:01,550 Dennis Foggia a dostal se tak na pomyslné pódium na druhé místo, odkud ho ale během chviličky odsunul Marco Bezzecchi.

Necelé čtyři minuty před koncem se na druhé místo posunul Tatsuki Suzuki. Do rychlého kola se rozjel Fabio Di Giannantonio, který měl první tři sektory červené, ale v posledním ztratil a svůj čas nezlepšil. V úplném závěru se mu to povedlo, když zajel čas v hodnotě 2:00,315, zlepšil se i Enea Bastianini, který zajel třetí nejrychlejší čas. Z této pozice ho ale nakonec odsunul Tatsuki Suzuki.

Vítězem třetího tréninku se stal Fabio Di Giannantonio s časem 2:00,315, druhý byl Enea Bastianini, který ztratil jen 0,167 s, a třetí Marco Bezzecchi.

Čtvrté místo obsadil Tatsuki Suzuki, páté Aron Canet, šestý byl Gabriel Rodrigo, sedmý Andrea Migno, osmá pozice připadla Jorgemu Martinovi, devátá Adamu Norrodinovi a posledním v první desítce byl Dennis Foggia. Kuba Kornfeil skončil šestnáctý s časem 2:02,004 a ztrátou 1,689 s.

následující kapitola »Moto2 – 3. volný trénink