Repsol Honda

Jezdci týmu Repsol Honda Marc Marquez a Dani Pedrosa zakončili první den GP Argentiny na prvním a třetím místě. Mezi ně se vklínil další jezdec HRC Cal Crutchlow.

Stejně jako každý rok byla trať v prvním tréninku špinavá a velmi kluzká, ale Dani z těchto náročných podmínek vytěžil maximum a zajel nejrychlejší čas poté, co pro svůj poslední výjezd použil novou sadu pneumatik. Jeho kolo 1:40,303 bylo dost rychlé na třetí místo v kombinovaných časech.

I když ve druhém tréninku byly kvůli dešti a poklesu teplot podmínky ještě těžší, byl Marc schopen zlepšit svůj čas z prvního tréninku o více než sekundu a zajel čas 1:39,395 a obsadil první místo.

Marc Marquez

Marc Marquez – 1. místo / 1:39,395

„Byl to pro nás dobrý den. Když jsme dnes ráno začali, byla trať docela kluzká a měli jsme trochu potíže, ale bylo to tak stejné pro všechny jezdce a asfalt se neustále zlepšoval. Druhý trénink byl trochu divný, protože podmínky byly smíšené, ale celkově jsme byli schopni odvést dobrou práci na nastavení motorky a získali jsme docela jasnou představu o těchto podmínkách. Bylo důležité odstartovat GP Argentiny dobře, ale nyní budeme čekat a uvidíme, jaké budou podmínky, protože tam je dobrá šance, že se věci v příštích dvou dnech hodně změní. Je možné, že v neděli budeme mít hodně odlišnou trať, která bude vyžadovat jiné nastavení, takže se musíme dál soustředit a pokračovat v tvrdé práci, abychom byli připraveni na závod.“

Dani Pedrosa

Dani Pedrosa – 3. místo / 1:40,303

„Trať je tady první den vždy docela kluzká, což dělá první trénink trochu těžší. Části, které byly předělány, se zdají lepší, pokud jde o hrboly, ale asfalt byl příliš špinavý, abychom poznali, jaká je přilnavost. Dnes ráno jsme pracovali na pneumatikách a snažili se co nejlépe využít suché podmínky, protože předpověď počasí na víkend není dobrá. Den jsme začali dobře, ale v odpoledních smíšených podmínkách jsme nebyli schopni dokončit veškerou práci, kterou jsme měli v plánu. Uvidíme, jaké bude počasí zítra, a budeme pokračovat v práci na neděli.“

Racingfans.cz

Racingfans.cz
Reklama

Předchozí Další

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaÁngel Nieto Teamnásledující kapitola »Alma Pramac Racing