Monster Yamaha Tech3

Johann Zarco a Hafizh Syahrin podali první den v Termas de Río Hondo dobrý výkon, i když déšť před druhým tréninkem přinesl náročné podmínky.

Johann Zarco zahájil víkend kolem v hodnotě 1:40,614, které zajel během prvního tréninku a které mu zajistilo čtvrté místo a pozici nejrychlejšího jezdce Yamahy. Nicméně odpoledne nemohl svůj čas zlepšit, ale skončil na deváté pozici, která by mu v případě deště zajistila přímý postup do druhé kvalifikace.

Hafizh Syahrin otevřel svůj druhý MotoGP víkend působivým jedenáctým místem se ztrátou méně než půl sekundy za svým týmovým kolegou. Přesto se mu podařilo zůstat blízko nejrychlejším a pátek zakončil jako nejlepší nováček.

Johann Zarco

Johann Zarco – 9. místo / 1:40,614

„Tento pátek v Argentině byl docela obtížný a bohužel jsme nebyli schopni se během druhého tréninku zlepšit, což je komplikované. Musel jsem hodně bojovat s přilnavostí a s motorkou a nemohli jsme rychle najít dobré nastavení, se kterým bych se cítil pohodlně. Nejdůležitější je, že jsem v Top10, pro případ deště, ale pokud bude sucho, opravdu potřebuji zlepšit své tempo a být konkurenceschopnější. V tuto chvíli nemám pocit, že můžu bojovat s nejrychlejšími jezdci, ale budeme tvrdě pracovat, abychom v sobotu mohli dosáhnout dobrého pokroku.“

Hafizh Syahrin

Hafizh Syahrin – 17. místo

„Ve druhém tréninku jsem se cítil opravdu dobře, ale také během prvního tréninku dnes ráno. Nějakou dobu trvalo, než se trať vyčistila, ale celkově jsem měl dobré pocity. Odpoledne byly podmínky opravdu náročné. Příliš jsem na to tlačil, když jsem se snažil dostat přímo do druhé kvalifikace. Nakonec to vedlo k několika chybám, ale pochopil jsem, co jsem udělal špatně. Z motorky mám lepší a lepší pocit. Podíváme se na data, abychom se na zítra zlepšili, a doufám, že můžu udělat krok vpřed.“

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Estrella Galicia 0,0 Marc VDS