Moto2 – závod

Po závodě Moto3 následoval závod Moto2, který startoval v 18:20 hodin SELČ. Na pole position stál Xavi Vierge, vedle něj z první řady startovali také Marcel Schrötter a Sam Lowes. Ve druhé řadě stáli Alex Márquez, Thomas Lüthi a Brad Binder, ve třetí řadě byli Remy Gardner, Lorenzo Baldassarri a Nicolò Bulega.

Teplota vzduchu byla před startem závodu 25°C, trať se už zahřála na 36°C, stále bylo zataženo, ale naštěstí nepršelo.

Drama nastalo už v zahřívacím kole, když technické problémy postihly motocykl Xavi Viergeho. Španěl odstavil svůj motocykl mimo trať a do závodu vůbec neodstartoval. Pozice na pole position tak byla prázdná. Po startu do závodu vypsaného na 23 kol se do čela dostal Marcel Schrötter, za něj se zařadili Alex Márquez a Thomas Lüthi. Dobrý start předvedl Lorenzo Baldassarri, který se posunul na čtvrtou příčku.

Při nájezdu do druhého kola měl pád Stefano Manzi. Ve druhém kole zabojoval Remy Gardner a postupně se z pátého místa dostal do vedení závodu. Druhý byl Marcel Schröter, třetí Alex Márquez. Za Márqueze se propracoval Lorenzo Baldassarri a snažil se dostat před něj.

Remy Gardner si snažil na čele budovat náskok, ale Marcel Schrötter se s tím nehodlal smířit a svého soupeře následoval. Osmnáct kol před cílem se ho pokusil předjet, ale Gardner si svou pozici vzal zpět. O předjetí Alexe Márqueze se pokoušel Lorenzo Baldassarri, zatím neúspěšně. Krátce po sobě v závodě spadli Thomas Lüthi a Sam Lowes. O dvě kola později spadl také Dimas Ekky Pratama.

Na čele závodu jela čtveřice jezdců: Remy Gardner, Marcel Schrötter, Alex Márquez a Lorenzo Baldassarri. Pátý Brad Binder na skupinu před sebou ztrácel už téměř dvě vteřiny.

Patnáct kol před cílem se Alex Márquez pokusil dostat na druhé místo a jeho pokus byl úspěšný. O další kolo později se španělský jezdec na chvíli dostal do vedení, ale Gardner ho hned předjel zpět. O další kolo později si Márquez a Gardner několikrát vyměnili pozice, ani jeden z nich se nechtěl smířit s tím, že by byl druhý. Nakonec se na prvním místě opět usídlil Gardner. Souboje využil Marcel Schrötter, který se prosmýknul na druhé místo. Ke skupině se navíc začal přibližovat Brad Binder, který během pár kol dokázal stáhnout svou ztrátu na 0,8 vteřiny.

Do vedení se 12 kol před cílem dostal Marcel Schrötter. Remy Gardner, Alex Márquez a Lorenzo Baldassarri s ním ale stále tvořili jednu skupinu. Za nimi se pak přibližovala dvojice Brad Binder a Iker Lecuona.

Osm kol před cílem vedl Marcel Schrötter, na druhém místě byl Remy Gardner, na třetí místo se dokázal dostat Lorenzo Baldassarri a čtvrtý jel Alex Márquez. Brad Binder, který se dokázal odpoutat od Ikera Lecuony, byl za nimi o půl vteřiny. Binder se dokázal ke skupině dotáhnout a při nájezdu do dalšího kola se mu povedlo předjet Alexe Márqueze. Mezitím se do čela dostal Remy Gardner.

Šest kol před cílem se na druhé místo dostal Lorenzo Baldassarri a stíhal prvního Gardnera. Dále v poli problémy postihly Nicola Bulegu, který bojoval o umístění v Top 10.

Pět kol před cílem začali Remy Gardner, Lorenzo Baldassarri a Marcel Schrötter získávat náskok na Alexe Márqueze a Brada Bindera. Mezitím spadl Binderův týmový kolega Jorge Martín, který bojoval o body. Pád měl také Joe Roberts.

V následujícím kole se do vedení dostal Lorenzo Baldassarri a Remy Gardner byl do zatáčky široký a propadl se až za Marcela Schröttera. Svou šanci cítil Alex Márquez, který se ke Gardnerovi snažil dotáhnout. Gardner ale naopak útočil na Schröttera a předvedl agresivní předjížděcí manévr. Na druhé místo se ale dostal. Baldassarri před ním měl už ale náskok vteřinu a půl. Na Schröttera pak úspěšně zaútočil také Alex Márquez. O předjetí se pokusil i Brad Binder, došlo mezi ním a Schrötterem ke kontaktu a Schrötter se dostal mimo trať a propadl se až za Lucu Mariniho, který jel šestý. Marini pak dokázal využít nastalé situace a dostal se před Brada Bindera.

To už se jezdci dostali do posledního kola. V posledním kole spadl Dominique Aegerter, který tak zahodil šanci MV Agusty na body. Lorenzo Baldassarri na čele kontroloval svou pozici a dojel si pro druhé vítězství v této sezóně. Na druhém místě skončil Remy Gardner, který mohl začít slavit své první umístění na stupních vítězů, a třetí byl nakonec Alex Márquez. Brad Binder a Marcel Schrötter sváděli agresivní souboj a nakonec se před oba na konečné čtvrté místo dokázal dostat Iker Lecuona.

Aktualizace: Brad Binder dostal penalizaci jedné pozice za nezodpovědnou jízdu. Ve výsledcích se tak propadl na šesté místo, Marcel Schrötter si polepšil na místo páté.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaMoto3 – závod následující kapitola »MotoGP – závod