Moto3 – závod

Ve 12:00 místního času, tedy v 17:00 středoevropského letního času, odstartoval závod kategorie Moto3. Z první řady startovali Jaume Masià, Aron Canet a Tony Arbolino. Ve druhé řadě stáli Lorenzo Dalla Porta, Niccolò Antonelli a Andrea Migno. Ze třetí řady se pak do závodu vydali Romano Fenati, lídr šampionátu Kaito Toba a Ayumu Sasaki. Jakub Kornfeil startoval z 16. místa, Filip Salač stál na roštu na 24. pozici.

Nad okruhem bylo zataženo, zatím nepršelo. Teplota vzduchu byla 26°C, trať měla 29°C. Do závodu nedostal povolení odstartovat Sergio García, který havaroval ve warm upu. Mladý Španěl byl převezen do nemocnice a byl mu diagnostikován otřes mozku. Na svůj závodní debut v Moto3 si tak ještě musí počkat.

Závod byl vypsán na 21 kol a nejlépe dokázal odstartovat Aron Canet, který se také dostal do čela. Jaume Masia neměl dobrý start, ale nakonec se dokázal prosmýknout na druhou pozici. Třetí jel Niccolò Antonelli. Jakub Kornfeil byl po startu 17., Filip Salač byl 24.

Po úvodních dvou kolech jel ve vedení Niccolò Antonelli, následovali ho Aron Canet, Lorenzo Dalla Porta, Jaume Masia a Ai Ogura. Bohužel pád měl Filip Salač.

Na čele si neustále své pozice vyměňovali Aron Canet a Niccolo Antonelli, do souboje se pokoušeli zapojit také další jezdci, zejména Jaume Masia, Lorenzo Dalla Porta, Gabriel Rodrigo, dobrý závod zatím jel Ayumu Sasaki. Nešťastný den zažíval tým Pruestel GP a tedy čeští jezdci, havaroval totiž také Jakub Kornfeil. Jak on, tak také Filip Salač ale v závodě pokračovali.

Do vedení se na okamžik dostal Ayumu Sasaki, překonal ho ale Jaume Masia. Téměř celé pole bylo ale stále kompaktní. Po pěti kolech se na čelo závodu probojoval domácí Gabriel Rodrigo. Diváci na okruhu z toho byli doslova u vytržení.

Pád měl Can Öncü, který spadl na předek v první zatáčce. Krátce poté spadl ve stejné zatáčce také Kazuki Masaki. Na čelo závodu už se mezitím dostal Tony Arbolino, druhý jel Tatsuki Suzuki a třetí byl Ayumu Sasaki. Pořadí v závodě se neustále měnilo.

Na první místo se pak dostal Tatsuki Suzuki, ale netrvalo dlouho a už se opět měnil lídr závodu. Třináct kol před cílem vedl John McPhee, druhý jel Tony Arbolino a na třetí místo se dostal Darryn Binder, který stál na roštu až na dvacátém místě. Zanedlouho se Darryn Binder dokonce dostal na první místo. To už se startovní pole začalo trhat na skupiny, na čele ale stále byla skupina čítající 19 jezdců.

Souboj o vítězství v závodě pokračoval. Někteří jezdci se dokonce podívali mimo trať. Deset kol před cílem vedl Tatsuki Suzuki před Darrynem Binderem a Aronem Canetem. Na předních příčkách bojovali také Tony Arbolino, Gabriel Rodrigo, Lorenzo Dalla Porta a Dennis Foggia. Pád měl Alonso López a vyhnout se mu nestihnul John McPhee, který také spadl. Mimo trať se dostal Kaito Toba, ale na motocyklu se udržel. John McPhee se poté vrátil do závodu.

Na předních příčkách se nadále bojovalo. Na první místo se dokázal probojovat Dennis Foggia. O několik zatáček později ale už byl až na 10. místě. Čelní skupina měla 16 jezdců. Když zbývalo do cíle 8 kol, tak havaroval v zatáčce číslo 13 Vicente Pérez a jezdec nějakou dobu zůstal ležet uprostřed tratě.

Pět kol před koncem závodu byl ve vedení Tony Arbolino, druhý se držel Darryn Binder, třetí byl Gabriel Rodrigo, ale souboj pokračoval a skupina na čele stále měla patnáct jezdců.

Tři kola před cílem vedl Lorenzo Dalla Porta, druhý jel Tony Arbolino a třetí Darryn Binder. Do skupiny se dokázal dotáhnout Kaito Toba, který vyjel mimo trať po pádu Alonsa Lópeze. Skupina ve vedení tak měla šestnáct jezdců.

Dvě kola před cílem se na první místo probojoval Darryn Binder, jihoafrický jezdec také najížděl jako lídr závodu do posledního kola. Během posledního kola se ale do vedení dostal Lorenzo Dalla Porta, ale překonal ho Gabriel Rodrigo. Darryn Binder se mezi oba tyto jezdce tlačil, došlo ke kontaktu s Dalla Portou, ten byl široký a propadl se až na osmé místo. To se už do vedení dostal Jaume Masia. V závěrečných zatáčkách se o umístění na pódiu rval domácí Gabriel Rodrigo a fanoušci na tribunách ho svým potleskem hnali dopředu, ale argentinský jezdec udělal chybu a zachraňoval pád.

Vítězem závodu se nakonec stal Jaume Masia, pro kterého to není jen první vítězství v kariéře, ale také první pódium v kariéře. Na druhém místě skončil Darryn Binder, třetí byl Tony Arbolino, který získal své první pódium v kariéře. Kaito Toba se probojoval na desáté místo a udržel se tak jako vedoucí muž celého šampionátu. Jakub Kornfeil nakonec do cíle dojel na 24. místě, Filip Salač skončil 25.