MotoGP – warm up

Dopolední program (v 10:45 místního času) zakončil warm up kategorie MotoGP. Nad okruhem Termas de Río Hondo bylo zataženo a bylo poměrně vlhko. Teplota vzduchu dosahovala 23°C, trať měla 25°C.

Hned na úvod warm upu všichni jezdci trénovali přeskakování na druhý motocykl pro případ, že by se závod jel tzv. formou flag-to-flag. Předpověď počasí totiž byla nejasná a existovala určitá možnost, že by během závodu mohlo pršet.

Do vedení warm upu se posunul Maverick Viñales s časem 1:39,435, druhý byl Alex Rins a třetí Jorge Lorenzo. Pořadí se ale rychle měnilo a na druhé místo se posunul Marc Márquez a na třetí Valentino Rossi.

V polovině zahřívacího tréninku už byl na prvním místě Marc Márquez, který zajel čas 1:39,334. Jezdec týmu Repsol Honda pak čas vylepšil na 1:39,268. Sérii rychlých a stálých kol jel Maverick Viñales, útočil dokonce na nejlepší měřený čas, ale nakonec se zařadil na druhé místo. To už jeden ze svých záchranných manévrů na trati předvedl Marc Márquez.

Tři minuty před koncem warm upu zajel Marc Márquez čas 1:39,187. Na druhém místě byl stále Maverick Viñales, na třetí místo se dostal Andrea Dovizioso. Za nimi se drželi Alex Rins a Danilo Petrucci. Velmi působivý víkend předváděl Miguel Oliveira, nováček v MotoGP zatím ve warm upu držel osmé místo. Karel Abraham byl krátce před koncem na 22., tedy poslední, příčce.

Marc Márquez v závěru warm upu ještě čas zlepšil na 1:39,096 a stal se vítězem. Druhý skončil Maverick Viñales, třetí byl Andrea Dovizioso. Karel Abraham svou pozici v závěru zlepšit nedokázal a zůstal na 22. místě.