Moto2 – warm up

Následoval warm up kategorie Moto2. Nad okruhem bylo stále oblačno, byla vysoká vlhkost, ale zatím nepršelo a podle předpovědi počasí to vypadalo, že by to takto mělo vydržet celý den.

Dnes bylo oznámeno, že Lukas Tulovic dostal penalizaci 3 míst na startovním roštu za nezodpovědný manévr během sobotní první kvalifikace. Německý jezdec tak místo z 27. místa bude do závodu startovat až ze 30. pozice.

Na čele warm upu se objevil Sam Lowes, který zajel čas 1:43,395, druhý byl Alex Márquez a třetí Thomas Lüthi. V polovině warm upu pak vedl Marcel Schrötter s časem 1:43,137, na druhé místo se posunul Brad Binder a třetí se držel Thomas Lüthi.

Do vedení se o několik minut později dostal Thomas Lüthi s časem 1:43,083. Pád měl Xavi Cardelus, jezdec z Andorry byl v pořádku a snažil se dostat zpět na trať. Před Thomase Lüthiho se následně na první místo dostal Marcel Schrötter s časem 1:42,924. Krátce poté německý závodník svůj čas zlepšil na 1:42,693.

Pád měl v zatáčce číslo třináct Joe Roberts, americký jezdec spadl na předek a po svém pádu byl absolutně v pořádku. V posledních pěti minutách warm upu zůstávalo pořadí na předních pozicích neměnné, akorát Remy Gardner se dokázal zlepšit, když se posunul na páté místo.

V samotném závěru spadl Andrea Locatelli, také jeho pád se odehrál v zatáčce číslo třináct. Technické problémy měl Lorenzo Baldassarri, jeho mechanici mu museli pomoct dotlačit motocykl do boxů. V celkovém pořadí se ale nic nezměnilo. Vítězem warm upu se stal Marcel Schrötter, druhý skončil Thomas Lüthi a třetí byl Sam Lowes.