Moto3 – warm up

Nedělní program zahájili svým zahřívacím tréninkem jezdci kategorie Moto3. Teplota vzduchu byla 22°C, trať měla 24°C. Přes noc se nad oblastí kolem Termas de Río Hondo prohnaly bouřky se silným deštěm, ale během warm upu nejnižší kategorie, který startoval v 9:40 místního času, byla trať už suchá. Nicméně nad okruhem bylo stále oblačno až zataženo.

V úvodních minutách warm upu byl ve vedení John McPhee, který zajel čas 1:50,597, druhý byl Romano Fenati a třetí Can Öncü. Mladý turecký jezdec ale po šesti minutách warm upu havaroval v zatáčce číslo dva. O několik minut později došlo v zatáčce číslo jedenáct k nehodě Jaume Masii, který by se měl o několik hodin později postavit na pole position, a Sergia Garcíi. García zůstal ležet v bolestech mimo trať, Masia ukázal fair play, když k němu okamžitě běžel a mával na traťové maršály, aby přišli na pomoc.

Can Öncü

Can Öncü

Na trati byla vyvěšená červená vlajka.

Na okruhu byla vyvěšená červená vlajka, protože na trati byly nečistoty a podél tratě ležel Sergio García. Mladý španělský jezdec se naštěstí sám zvedl a nebyla potřeba ani nosítka. Z místa dokázal odejít bez pomoci traťových maršálů. Doufejme, že oba jezdci vyvázli nezraněni a že týmy obou jezdců zvládnou opravit jejich zničené motocykly.

Když byly všechny nečistoty v zatáčce číslo jedenáct uklizeny, tak se mohlo pokračovat. Do konce warm upu stále zbývalo více než 12 minut. Na čele byl tou dobou Romano Fenati s časem 1:50,261, za ním byli John McPhee a Tony Arbolino.

Sedm a půl minuty před koncem se do vedení dostal John McPhee s časem 1:49,175. Na druhé místo se posunul domácí Gabriel Rodrigo, který si vysloužil ovace místních fanoušků na hlavní tribuně vždy, když kolem projel. Pět minut před koncem se před Rodriga na druhé místo dostal vítěz z Kataru Kaito Toba.

John McPhee

John McPhee

Minutu před koncem warm upu spadli v zatáčce číslo 5 Marcos Ramírez a Darryn Binder. Oba dva jezdci byli v pořádku.

Vítězem warm upu se stal John McPhee, na druhém místě byl Kaito Toba a třetí skončil Gabriel Rodrigo. Jakub Kornfeil byl 10. a Filip Salač skončil na 26. místě.