MotoGP – 2. volný trénink

Na závěr pátečního programu se do svého druhého tréninku vydali jezdci kategorie MotoGP. Nad okruhem Termas de Río Hondo se povalovaly mraky, teplota vzduchu byla 25°C, trať měla 33°C.

Hned v úvodních minutách tréninku měl problémy Pol Espargaró, který vyjel v zatáčce číslo pět hodně mimo trať, nějakou dobu mu trvalo, než se vrátil zpátky na závodní dráhu.

Do vedení se dostal Marc Márquez, ale krátce poté ho překonal Jack Miller. Márquez se ale svým dalším kolem opět dostal na první místo. Jeho čas měl hodnotu 1:39,812. Dobrý začátek tréninku měl Karel Abraham, který se dostal na čtvrté místo.

Ve třinácté zatáčce měl pád Jack Miller, který jel rychlé kolo a podle mezičasů to vypadalo, že by se mohl dostat do čela tréninku.

Marc Márquez mezitím zlepšoval svůj nejlepší čas. Půl hodiny před koncem tréninku byl Španělův čas 1:39,497. Druhé místo stále držel Jack Miller, na třetí místo se posunul Cal Crutchlow. O několik minut později se na třetí místo dostal Alex Rins.

Velmi nespokojeně vypadal Maverick Viñales. Dvacet minut před koncem tréninku byl na desátém místě a v garáži při diskuzi se svými inženýry neustále kroutil hlavou.

Patnáct minut před koncem tréninku stále vedl Marc Márquez a na druhém místě se držel Jack Miller. Na třetí příčku se posunul Andrea Dovizioso. Karel Abraham se držel na desátém místě.

Výrazně se konečně povedlo zlepšit Mavericku Viñalesovi, který se dvanáct minut před koncem dostal na třetí místo. Dobré kolo zajel také Joan Mir, který se držel pátý.

Šest minut před koncem tréninku se na druhé místo posunul Aleix Espargaró na Aprilii. Velmi dobré kolo rozjel Franco Morbidelli na motocyklu Petronas Yamaha a nakonec se těsně o 0,006 vteřiny zařadil na druhé místo za Marca Márqueze. Rychlá kola jeli také Alex Rins a Cal Crutchlow a druhý jmenovaný se nakonec dostal na první místo. Jeho čas byl 1:39,346.

V následujících minutách se pořadí měnilo velmi rychle. Do čela se dostal Jack Miller s časem 1:39,190, druhý byl Cal Crutchlow, třetí Fabio Quartararo, čtvrtý Valentino Rossi, pátý Alex Rins. Všechny nakonec přeskočil Andrea Dovizioso s časem 1:39,181. Říká se, že motocyklům Ducati tento okruh příliš nesedí, ale minutu před koncem držela Ducati první a druhé místo, když vedl Andrea Dovizioso a za ním byl Jack Miller. Na třetí místo se posunul Maverick Viñales.

V závěrečných vteřinách tréninku už se nic zásadního nestalo. Andrea Dovizioso se stal vítězem, druhý skončil Jack Miller, třetí byl Maverick Viñales. Karel Abraham byl na osmnáctém místě. Do rozestupu jedné vteřiny se vešlo 21 jezdců.

« předchozí kapitolaMoto2 – 2. volný trénink