Moto2 – 2. volný trénink

Následoval druhý trénink kategorie Moto2. Slunce, které svítilo téměř po celou dobu tréninku Moto3, zmizelo a na obloze se objevily mraky. Teplota vzduchu byla 25°C, trať měla 38°C.

Své 20. narozeniny dnes slaví jezdec týmu MV Agusta Forward Stefano Manzi.

Po prvních pěti minutách tréninku vedl Marcel Schrötter s časem 1:44,497 před Alexem Márquezem a Xavi Viergem. Nejlepší čas pak dokázali snížit Thomas Lüthi a opět Marcel Schrötter. Čas na prvním místě měl hodnotu 1:43,911. Německý jezdec pokračoval v sérií rychlých měřených kol a po dvanácti minutách tréninku už nejlepší čas dokázal dostat na 1:43,710.

Po úvodních patnácti minutách vedl trénink Marcel Schrötter, na druhém místě byl Luca Marini a třetí byl Alex Márquez. V top 5 byli také Thomas Lüthi a Brad Binder.

O pět minut později se na druhé místo posunul Remy Gardner, na třetí místo se dostal Lorenzo Baldassarri. Remy Gardner rozjel další dobré kolo, ale v zatáčce číslo pět mu podklouzl předek a australský jezdec málem skončil na zemi. Předvedl ale dobrý záchranný manévr a loktem potenciální pád odvrátil. Dobré kolo jel také Lorenzo Baldassarri a závěrečný sektor tratě mu vyšel výborně, když se s časem na kolo 1:43,650 dostal do vedení tréninku.

Italovi to ale na první příčce dlouho nevydrželo, protože o pár minut později se do vedení posunul Thomas Lüthi s časem 1:43,579. Naopak do problémů se dostal Xavi Vierge, který spadl v zatáčce číslo pět. Jezdec byl v pořádku a za pomoci traťových maršálů se snažil dostat svůj motocykl zpět na trať. Mezitím Thomas Lüthi na čele vylepšil čas na 1:43,353.

Jedenáct minut před koncem tréninku v páté zatáčce havaroval Khairul Idham Pawi. Jezdec z Malajsie byl v pořádku. O několik minut později měl ve stejné zatáčce pád také Andrea Locatelli.

Osm minut před koncem vedl stále Thomas Lüthi, ale na druhé místo se posunul Luca Marini, který tak odsunul Lorenza Baldassarriho na místo třetí.

Pět minut před koncem tréninku se na druhé místo dostal Sam Lowes, na třetí místo se polepšil Augusto Fernández. Rychlá měřená kola ale rozjeli také další jezdci.

V poslední minutě tréninku měl pád Enea Bastianini a stalo se to opět v zatáčce číslo pět.

Ačkoliv někteří jezdci měli rozjetá rychlá kola a vypadalo to, že by někdo mohl Thomase Lüthiho na prvním místě ohrozit, nakonec se tak nestalo a švýcarský jezdec byl vítězem druhého tréninku. Na druhém místě skončil Sam Lowes, na třetí místo se v závěru tréninku posunul Remy Gardner.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaMoto3- 2. volný trénink následující kapitola »MotoGP – 2. volný trénink