Moto3- 2. volný trénink

Po místní polední přestávce se pokračovalo druhými tréninky. Jako první se do svého druhého tréninku vydali jezdci kategorie Moto3. Teplota vzduchu měla 26°C, teplota tratě už se dostala na 40°C. Obloha se vyjasnila, na trať svítilo sluníčko.

Hned v úvodu tréninku měl pád Lorenzo Dalla Porta. Stalo se to v zatáčce číslo 7, jezdci se nic nestalo. Na první místo se na začátku tréninku dostal Niccolò Antonelli s časem 1:50,955, za ním se seřadili Aron Canet a Tony Arbolino.

Krátce poté spadl také Kaito Toba, vítěz ze závodu v Kataru měl pád v zatáčce číslo 5.

Po úvodních 15 minutách byl na čele stále Niccolò Antonelli, na druhé místo se posunul Darryn Binder a třetí byl Jaume Masia. O několik okamžiků později se ale pořadí měnilo. Do vedení se posunul Romano Fenati s časem 1:50,851 a na druhé místo se dostal domácí jezdec Gabriel Rodrigo.

O čtyři minuty později zajel Lorenzo Dalla Porta čas 1:50,748 a posunul se na první místo. Následně rozjel další rychlé kolo, ale dostal se do silného provozu na trati a nakonec zamířil do boxů.

V polovině tréninku k žádné změně nedošlo, stále vedl Lorenzo Dalla Porta, druhý byl Romano Fenati a třetí Gabriel Rodrigo.

Třináct minut před koncem tréninku se zlepšil Jaume Masia, který se posunul na čtvrté místo před Niccola Antonelliho. O své zlepšení se pokoušel také Andrea Migno, který podle ukazatelů z mezičasů mířil na první místo, nakonec ale zajel do boxů. Jakubu Kornfeilovi zatím patřilo 17. místo, Filip Salač se nacházel na 29. příčce. Mladý český jezdec se ale dokázal dost zlepšit, když sedm minut před koncem figuroval na 19. místě.

Většina jezdců byla ve svých garážích, více akce na trati začalo být, když do konce tréninku zbývalo šest minut. Někteří jezdci si také zkoušeli uličku pro penalizace, která se na tomto okruhu nachází v oblasti zatáčky číslo 7.

Necelé tři minuty před koncem tréninku se na první místo dostal Tatsuki Suzuki s časem 1:50,510, na druhou příčku se posunul Dennis Foggia. Oba dva ale krátce poté překonal Aron Canet se svým časem 1:50,337. Rychlá kola ale mělo minutu a půl před koncem tréninku rozjeto několik jezdců. Na první místo se nejprve dostal Tatsuki Suzuki, kterého následně překonal jak Gabriel Rodrigo, tak John McPhee. Britův čas byl 1:49,892.

Johna McPhee už nikdo překonat nedokázal, takže britský jezdec se stal vítězem tréninku. Na druhé místo se dostal Tony Arbolino, třetí skončil Niccolò Antonelli. Jakub Kornfeil skončil na 21. místě, Filip Salač byl 27.

« předchozí kapitolaMotoGP – 1. volný trénink následující kapitola »Moto2 – 2. volný trénink