MotoGP – 1. volný trénink

Do svého prvního tréninku se krátce před 15. hodinou SEČ vydali jezdci královské kubatury MotoGP. Vzduch měl 22°C, teplota tratě na okruhu Termas de Río Hondo dosahovala 28°C.

V úvodních minutách tréninku se na prvním místě usadil Johann Zarco. Po prvních deseti minutách ale už vedl Marc Márquez, který zajel čas 1:40,673. Na druhém místě byl Aleix Espargaró a třetí se držel Franco Morbidelli. Marc Márquez následně nejlepší čas vylepšil na 1:40,319.

Po dvaceti minutách byl stále na čele Marc Márquez. Na druhou pozici se dostal Jack Miller, třetí byl Franco Morbidelli. V top 5 se drželi také Aleix Espargaró na motocyklu Aprilia a Pol Espargaró na KTM. Pád postihl Joana Mira, jezdci se nic nestalo a vrátil se zpět na trať. O několik minut později spadl také Danilo Petrucci, k pádu došlo v zatáčce číslo jedna, jezdec byl v pořádku, jeho motocykl už méně. Naopak jeho týmový kolega Andrea Dovizioso se dostal na druhé místo.

Další rychlé kolo rozjel Marc Márquez a svůj čas zlepšil na 1:40,297. Jeho náskok na druhého Andreu Doviziosa byl téměř půl vteřiny. Španělský jezdec pak rozjel další rychlé kolo a čas ještě vylepšil na 1:40,042.

Patnáct minut před koncem tréninku byl ve vedení Marc Márquez, druhý byl Andrea Dovizioso, třetí Franco Morbidelli. Karel Abraham se držel na dvanáctém místě.

Na trati na několik minut zavládl spíše klid. Devět minut před konce tréninku se zlepšil Jack Miller, který se posunul na páté místo. Australský jezdec se potom pustil do dalšího rychlého kola. Mezitím se na třetí místo dostal Alex Rins. Na tom ale dlouho nevydržel, protože Jack Miller se zlepšil a poskočil na druhou příčku.

Na druhé místo se pět minut před koncem tréninku dostal Cal Crutchlow. Na třetí příčku se krátce poté dostal Andrea Iannone.

V závěru tréninku Marc Márquez zlepšil svůj čas na 1:39,885, poté ještě na 1:39,827 a stal se vítězem tréninku. Na druhém místě skončil Jack Miller, třetí byl Cal Crutchlow. Karel Abraham nakonec skončil na 17. příčce.

« předchozí kapitolaMoto2 – 1. volný trénink následující kapitola »Moto3- 2. volný trénink