Moto2 – 1. volný trénink

Po úvodním tréninku kategorie Moto3 čekal první trénink také na jezdce Moto2. Na okruhu Termas de Río Hondo bylo oblačno, teplota tratě měla 21°C, vzduch měl 18°C.

Po deseti minutách vedl Thomas Lüthi s časem 1:45,806, na druhém místě byl Alex Márquez a třetí místo držel Marcel Schrötter. V první pětce byli také Brad Binder a Xavi Vierge. O několik minut později vedení v tréninku převzal Remy Gardner, který zajel čas 1:45,509.

Pořadí na předních příčkách se o několik minut později opět promíchalo. Na první místo se posunul Sam Lowes s časem 1:45,139, druhý byl Marcel Schrötter a třetí Xavi Vierge.

Sam Lowes pokračoval v sérii rychlých měřených časů na kolo. Svůj čas dokázal po několika minutách dostat pod hodnotu 1:45. Dvacet minut před koncem tréninku vedl s časem 1:44,656. Na druhém místě se držel Thomas Lüthi, třetí byl jeho týmový kolega Marcel Schrötter.

Třináct minut před koncem tréninku byl na prvním místě stále Sam Lowes a na druhém stále Thomas Lüthi. Na třetí příčku se ale posunul Brad Binder, za ním byli Lorenzo Baldassarri a Marcel Schrötter.

Ke změně v pořadí na nejvyšších příčkách došlo šest minut před koncem, kdy se na druhé místo posunul Remy Gardner. Svá rychlá kola tou dobou jeli také Sam Lowes, Luca Marini a Augusto Fernández. Fernández se dostal na druhé místo před Gardnera, nakonec je ale oba dva přeskočil Luca Marini, který se tak dostal na druhé místo.

Další rychlé kolo rozjel Luca Marini a tentokrát mu to už stačilo na první místo. Jeho čas byl 1:44,220. Italského jezdce už ve zbylých třech minutách tréninku nikdo nepřekonal, a tak se stal vítězem. Na druhém místě skončil Sam Lowes, třetí místo získal Marcel Schrötter.

« předchozí kapitolaMoto3 – 1. volný trénink následující kapitola »MotoGP – 1. volný trénink