Moto3 – 1. volný trénink

Velkou cenu Argentiny na okruhu Termas de Río Hondo začala kategorie Moto3 svým prvním tréninkem. Vše začalo v 9 hodin ráno místního času (13:00 SEČ). Teplota vzduchu měla 17°C, teplota tratě se pohybovala okolo 19°C.

Do akce už se konečně může tento víkend zapojit Sergio García, který hájí barvy týmu Estrella Galicia. García nemohl závodit v Kataru, protože mu v té době ještě nebylo 16 let. Své 16. narozeniny oslavil před pár dny, takže ho čeká debut v Moto3.

Tento víkend nezávodí Albert Arenas, který měl nehodu při tréninku na kole a zranil se. Poranil si slezinu, žebro, utrpěl nějaké pohmožděniny a momentálně se nachází v nemocnici. V týmu Ángela Nieta ho tento víkend nahradí mladý Španěl Aleix Viu.

Většina jezdců vyrazila na trať hned, jak se na konci boxové uličky rozsvítila zelená. Trvalo to ale několik minut, než se objevily první měřené časy. Po 12 minutách se na první místo dostal Tony Arbolino s časem 1:52,691.

Po úvodních 15 minutách vedl v tréninku Aron Canet s časem 1:52,490. Za ním v pořadí byli Lorenzo Dalla Porta, Jaume Masia, Andrea Migno a Tony Arbolino.

Po dalších 5 minutách se do vedení tréninku dostal Jaume Masia, který zajel čas 1:52,110. Druhý byl Lorenzo Dalla Porta, třetí Aron Canet. Jakub Kornfeil začal první minuty tréninku 20. místem, Filipu Salačovi patřila 28. příčka.

První trénink Moto3 se překlopil do své druhé poloviny a 15 minut před koncem stále vedl Jaume Masia. Na druhé místo se ale dokázal posunout Romano Fenati, třetí byl jeho krajan Lorenzo Dalla Porta.

Osm minut před koncem tréninku se do čela posunul Alonso López, který zajel 1:51,722 a stal se tak prvním jezdcem, který dokázal svůj čas na kolo dostat pod hodnotu 1:52.

Když do konce tréninku zbývalo pět minut, tak na trati byli všichni jezdci. Dobré kolo měl rozjeté John McPhee, nakonec se zařadil na druhé místo. Na prvního Lópeze ztratil pouze 0,087 vteřiny. Britskému jezdci ale umístění v Top 3 moc dlouho nevydrželo, protože tři minuty před koncem tréninku spousta jezdců rozjela svá rychlá kola. Do vedení se dostal Jaume Masia s časem 1:51,354. Na druhé místo si polepšil Jakub Kornfeil, třetí byl Alonso López.

Vítězem úvodního tréninku Moto3 se stal Jaume Masia, který svůj čas ještě zlepšil na 1:51,147. Na druhém místě skončil Romano Fenati, třetí byl Tony Arbolino. Jakub Kornfeil skončil 4., Filip Salač byl na 26. místě.

následující kapitola »Moto2 – 1. volný trénink