MotoGP – 1. kvalifikace

Po čtvrtém volném tréninku MotoGP pak už došlo na první kvalifikaci. V té bojovalo 12 jezdců o 2 dodatečná místa do druhé kvalifikace.

Po prvních měřených pokusech se na první místo dostal Takaaki Nakagami s časem 1:39,279, na druhé místo se zařadil Francesco Bagnaia. Takaaki Nakagami pak rozjel další rychlé kolo, ale svůj čas nakonec zlepšit nedokázal. Na druhé místo se pak dokázal posunout Aleix Espargaró. Karel Abraham byl na devátém místě.

Po chvíli klidu se jezdci znovu vydali na trať, když do konce první kvalifikace zbývalo pět minut. Do svých rychlých kol pak najeli Takaaki Nakagami, Karel Abraham, Pol Espargaró a Miguel Oliveira. Takaaki Nakagami vylepšil svůj čas na čele na 1:39,064, na druhé místo se na chvíli dostal Karel Abraham, ale překonali ho jak Pol Espargaró, tak Miguel Oliveira.

Zlepšit svou pozici se snažili také Francesco Bagnaia a Alex Rins, ale zatím bez úspěchu. Svůj čas se sice povedlo vylepšit Aleixi Espargarovi, ale dostal se jen na třetí místo. Zlepšil se i Alex Rins, ale stačilo to pouze na šestou pozici. Ačkoliv tedy před závodním víkendem tým Suzuki očekával, že by jim trať v Argentině měla sedět a mohli by získat dobré výsledky, tak nakonec se ani jeden z jezdců tohoto týmu nedokázal probojovat do druhé kvalifikace.

Zlepšit se v závěru ještě dokázal Miguel Oliveira, který se posunul na čtvrté místo, ale na postupových pozicích to už nic nezměnilo. Do druhé kvalifikace se dostali Takaaki Nakagami a Pol Espargaró. Karel Abraham skončil pátý a do závodu tak odstartuje z patnáctého místa.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaMotoGP – 4. volný trénink následující kapitola »MotoGP – 2. kvalifikace