MotoGP – 4. volný trénink

Ještě před tím, než se také jezdci královské kubatury MotoGP mohli vydat do své kvalifikace, tak na ně čekal čtvrtý volný trénink. Teplota tratě už se dostala na 38°C, vzduch měl 26°C.

Na začátku tréninku se do vedení dostal Alex Rins s časem 1:40,381. Naopak problémy po několika minutách zaznamenal Marc Márquez, který svůj motocykl odstavil podél tratě a urychleně se snažil dostat zpátky do boxů.

Dvacet minut před koncem tréninku se do vedení posunul Cal Crutchlow s časem 1:39,808, na druhé místo se dostal Andrea Dovizioso a třetí byl Crutchlowův týmový kolega Takaaki Nakagami. O několik minut později se na čtvrté místo posunul Valentino Rossi.

Marc Márquez postupně na druhém motocyklu zlepšoval své časy a dvanáct minut před koncem tréninku už byl na druhém místě. O několik minut později rozjel rychlé měřené kolo Maverick Viñales, ale nakonec ztratil v závěrečném sektoru a zařadil se na šesté místo.

Pět minut před koncem tréninku byl na prvním místě stále Cal Crutchlow, v Top 5 se drželi také Marc Márquez, Andrea Dovizioso, Valentino Rossi a Danilo Petrucci. Do svého rychlého kola se pustili Marc Márquez, Alex Rins a Cal Crutchlow. Márquez se dostal do vedení s časem 1:39,341 a Cal Crutchlow se zařadil za něj na druhé místo. Alex Rins byl osmý. Marc Márquez se pak pokoušel o další vylepšení svého času, ale to se mu nepovedlo. Naopak polepšit si dokázal Takaaki Nakagami, který se dostal na čtvrté místo.

Vítězem tréninku se stal Marc Márquez, na druhém místě skončil Cal Crutchlow a třetí byl Andrea Dovizioso. Karlu Abrahamovi patřilo 21.místo.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaMoto2 – 2. kvalifikace následující kapitola »MotoGP – 1. kvalifikace