Moto2 – 2. kvalifikace

Ve druhé kvalifikaci startovali Remy Gardner, Luca Marini, Thomas Lüthi, Jorge Navarro, Jorge Martín, Nicolò Bulega, Alex Márquez, Sam Lowes, Iker Lecuona, Xavi Vierge, Brad Binder, Fabio Di Giannantonio, Marcel Schrötter, Lorenzo Baldassarri, Simone Corsi, Enea Bastianini, Bo Bendsneyder a Andrea Locatelli.

Většina jezdců na nic nečekala a vyrazila na trať hned, jak se na konci boxové uličky rozsvítilo zelené světlo.

Po prvních měřených pokusech vedl Marcel Schrötter s časem 1:43,219, na druhé místo se zařadil Remy Gardner, třetí byl Brad Binder. Po další várce měřených kol vedl Xavi Vierge s časem 1:42,726, čímž překonal rekord okruhu, který dodnes držel Johann Zarco z roku 2015. Za Viergem byli Alex Márquez a Remy Gardner.

Pět minut před koncem kvalifikace vedl stále Xavi Vierge, na druhé místo se posunul Marcel Schrötter a třetí místo držel Thomas Lüthi.

Do konce kvalifikace zbývaly dvě minuty a Sam Lowes si dokázal polepšit na šesté místo. Rychlé kolo měl rozjeté také Simone Corsi, nakonec se zařadil jen na třináctou příčku. V závěru kvalifikace rozjelo několik jezdců své rychlé kolo, Lorenzo Baldassarri se ale dostal jen na osmé místo, Enea Bastianini na jedenácté. Velmi rychlá kola ale jeli Marcel Schrötter, Alex Márquez a Sam Lowes. Ani jeden z nich ale nakonec Xaviho Viergeho nedokázal překonat.

Xavi Vierge získal pole position, na druhém místě se umístil Marcel Schrötter a třetí skončil Sam Lowes.

« předchozí kapitolaMoto2 – 1. kvalifikace následující kapitola »MotoGP – 4. volný trénink