Moto2 – 1. kvalifikace

Do své první kvalifikace pak vyrazili jezdci Moto2. Také v této kategorii se bojovalo o čtyři dodatečná kvalifikační místa pro druhou kvalifikaci. Teplota vzduchu byla 25°C, trať už se ohřála na 32°C a stále bylo zataženo.

Do první kvalifikace měl zasáhnout také Augusto Fernández, ale španělský jezdec ve třetím tréninku utrpěl highsider a bylo potvrzeno, že si zlomil levé zápěstí, takže ve zbytku závodního víkendu už se na závodní trati neukáže. Doufejme, že se Fernández ze svého zranění dokáže brzy zotavit.

Po úvodních pokusech vedl Bo Bendsneyder který zajel čas 1:43,647. Na provizorní postupové pozice se dostali také Dominique Aegerter, Stefano Manzi a Tetsuta Nagashima. Někteří jezdci ale teprve svá rychlá měřená kola rozjeli. Po šesti minutách byl v čele Enea Bastianini s časem 1:43,004, za ním byli Bo Bendsneyder, Andrea Locatelli a Somkiat Chantra. O další minutu a půl později se na první místo posunul Simone Corsi s časem 1:42,987.

V dalších minutách sice na trati bylo všech 17 jezdců, ale nikdo svůj čas nedokázal vylepšit. O zlepšení svého času se pokoušeli zejména jezdci pohybující se kolem 10. místa průběžného pořadí, ale zatím se jim nedařilo své umístění vylepšit. Až minutu a půl před koncem se pořadím posunul Dominique Aegerter, ale jeho čas stačil pouze na šesté místo.

Pořadí už se do konce kvalifikace nezměnilo, takže do druhé kvalifikace postoupili Simone Corsi, Enea Bastianini, Bo Bendsneyder a Andrea Locatelli.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaMoto3 – 2. kvalifikace následující kapitola »Moto2 – 2. kvalifikace