Moto3 – 2. kvalifikace

Ve druhé kvalifikaci o pole position bojovali John McPhee, Niccolò Antonelli, Marcos Ramírez, Lorenzo Dalla Porta, Romano Fenati, Raul Fernández, Tatsuki Suzuki, Kaito Toba, Tony Arbolino, Alonso Lopéz, Jaume Masía, Gabriel Rodrigo, Ai Ogura, Ayumu Sasaki a čtyři jezdci, kteří se k nim přidali po první kvalifikaci, tedy Andrea Migno, Aron Canet, Vicente Pérez a Jakub Kornfeil.

Kvalifikace má 15 minut a první jezdec se na trať vydal až v době, kdy uběhly čtyři a půl minuty. Postupně ze svých garáží vyráželi také další jezdci. Deset minut před koncem kvalifikace stále seděli ve svých boxech John McPhee a Ayumu Sasaki.

Téměř všichni jezdci, kteří vyrazili na trať, objeli jenom jedno kolo a vrátili se zpět do boxů. Do konce kvalifikace zbývalo osm minut a nikdo na svém kontě ještě neměl žádné měřené kolo. Prvním jezdcem, který zajel měřené kolo, byl Lorenzo Dalla Porta, jehož čas byl 1:49,800. Měřená kola zajeli také Alonso López, Raul Fernández, Kaito Toba a Marcos Ramírez. Pět minut před koncem kvalifikace se na první místo dostal Kaito Toba s časem 1:49,472.

Čtyři minuty před koncem kvalifikace mělo měřené kolo u svého jména zapsáno pouze sedm jezdců. Potom se ale akce na trati více rozjela. Na první místo se dostal Aron Canet s časem 1:49,094, na druhé místo se dostal Niccolò Antonelli.

Dvě minuty před koncem kvalifikace už na trati byli všichni jezdci a snažili se zajet svá nejlepší kola. Na druhé místo se dostal Jaume Masia, Romano Fenati si polepšil na čtvrté místo, Tony Arbolino se dostal na páté místo. Následně se na první místo dostal Jaume Masia, který zajel čas 1:48,775. Většina jezdců ale ještě před sebou měla své poslední rychlé měřené kolo.

V závěru kvalifikace už se dokázal zlepšit jenom Tony Arbolino. Svou první pole position v kariéře tedy vybojoval Jaume Masia, druhý skončil Aron Canet a třetí Tony Arbolino. Jakub Kornfeil získal šestnácté místo.

« předchozí kapitolaMoto3 – 1. kvalifikace následující kapitola »Moto2 – 1. kvalifikace