Moto3 – 1. kvalifikace

Po přestávce pak už nadešel čas na kvalifikace. Jako první čekala kvalifikace na jezdce kategorie Moto3. V první kvalifikaci bojovali jezdci o čtyři dodatečná místa pro druhou kvalifikaci. V této první části se také představili oba dva naši jezdci Jakub Kornfeil a Filip Salač. Co se týče počasí, tak nad okruhem Termas de Río Hondo byla stále zatažená obloha, teplota vzduchu dosahovala 22°C, na trati bylo naměřeno 28°C.

Aron Canet se původně v kombinovaném pořadí všech tréninků vešel do Top 12, která přímo postupovala do druhé kvalifikace. Po skončení třetího tréninku ale byl jeho nejlepší čas zrušen kvůli překročení limitů tratě a byl přesunut do první kvalifikace.

Když se na konci boxové uličky rozsvítila zelená, nikdo se na trať moc nehnal. Většina jezdců vyčkávala ve svých boxech. Prvním jezdcem, který zajel nějaký měřený čas, byl Celestino Vietti, který po čtyřech minutách kvalifikace zajel 1:51,050. Následně jeho čas překonali Dennis Foggia a Riccardo Rossi. Foggiův čas byl 1:50,550.

Po prvních pokusech vedl Aron Canet s časem 1:49,640, na druhém místě byl Dennis Foggia, třetí byl Darryn Binder a čtvrtý Can Öncü. Filip Salač držel šesté místo, Jakub Kornfeil byl třináctý.

Tři minuty před koncem první kvalifikace se na druhé místo posunul Vicente Pérez, na třetí Darryn Binder a polepšil si také Jakub Kornfeil, který se dostal na páté místo. Pád měl Can Öncü, jezdec vyvázl nezraněn. Následně svá rychlá kola rozjelo několik jezdců. Na první místo se nakonec dostal Andrea Migno, jehož čas byl 1:49,496. Za něj se v pořadí zařadili Aron Canet, Vicente Pérez a Kazuki Masaki.

Do druhé kvalifikace se nakonec probojovali Andrea Migno, Aron Canet, Vicente Pérez a na poslední chvíli také Jakub Kornfeil. Filip Salač skončil na 10. místě a do nedělního závodu tedy odstartuje z 24. pozice.

« předchozí kapitolaMotoGP – 3. volný trénink následující kapitola »Moto3 – 2. kvalifikace