MotoGP – 3. volný trénink

Do svého třetího tréninku se následně vydali také jezdci MotoGP. Teplota vzduchu byla 21°C, trať měla 22°C a nad okruhem Termas de Río Hondo bylo stále zataženo.

Krátce po začátku třetího tréninku se technické problémy objevily u Ducati Tita Rabata. Španělský jezdec musel zastavit podél tratě a traťoví maršálové mu pomáhali odtlačit motocykl do bezpečí.

Na úvod tréninku se několikrát měnilo pořadí. Na čele se pak ale usadil Marc Márquez, druhý byl Johann Zarco a třetí Jack Miller.

Po prvních patnácti minutách byl ve vedení Marc Márquez s časem 1:39,056. Na druhém místě byl Jack Miller a na třetí místo se posunul Cal Crutchlow. Top 5 třetího tréninku ještě doplňovali Johann Zarco a Valentino Rossi.

O pět minut později se dobré kolo povedlo zajet Mavericku Viñalesovi, který se dostal na druhé místo. Zlepšit se dokázal také Jorge Lorenzo, který se dostal na osmé místo v tréninku, v celkovém pořadí mu to ale postup do druhé části kvalifikace zatím nezaručovalo.

Marc Márquez v polovině tréninku zlepšil svůj čas na 1:38,953, na druhé místo se posunul Andrea Dovizioso.

Rychlá kola několikrát rozjel Cal Crutchlow, ale prozatím se držel na třetím místě. Deset minut před koncem útočil na vedení v tréninku, nakonec se posunul na druhé místo. Do Top 10 se dostal Franco Morbidelli, který tak z nejlepší desítky vystrnadil Danila Petrucciho.

Šest minut před koncem tréninku rozjel rychlé kolo Valentino Rossi. Nakonec se dostal na čtvrté místo. Rychlé kolo rozjel také Marc Márquez, čas na prvním místě nakonec dokázal vylepšit na 1:38,685. Do Top 10 se na 9. místo posunul Aleix Espargaró. Na 2. místo se dostal Franco Morbidelli, krátce poté ho na této pozici vystřídal Danilo Petrucci. Všechny ale přeskočil Jack Miller, který zajel 1:38,677. V té chvíli v zatáčce číslo jedna spadl Andrea Dovizioso, jezdec vypadal v pořádku, ale jeho Ducati v pořádku nebyla.

Minutu a půl před koncem tréninku o sobě dal vědět Jorge Lorenzo, který se dokázal dostat na 8. místo. Dobré kolo jel Maverick Viñales, španělský jezdec se nakonec posunul na 4. místo.

V závěru tréninku se na 10. místo dostal Fabio Quartararo, zatímco Marc Márquez nejlepší čas zlepšil na 1:38,471 a stal se tak vítězem tréninku. Druhý skončil Jack Miller, třetí byl Cal Crutchlow. Prvních deset jezdců rovnou postupuje do druhé kvalifikace, ostatní jezdci budou bojovat v první kvalifikaci o další dvě postupová místa. První kvalifikaci pojede také Karel Abraham, který skončil na 21. místě.

« předchozí kapitolaMoto2 – 3. volný trénink následující kapitola »Moto3 – 1. kvalifikace