Moto2 – 3. volný trénink

Po třetím tréninku Moto3 byl na řadě třetí trénink kategorie Moto2. Obloha nad okruhem byla stále zatažená, teplota vzduchu se pohybovala kolem 20°C, teplota tratě se dostala na 23°C.

Hned na úvod tréninku rozjel rychlé měřené kolo Marcel Schrötter a podle mezičasů to vypadalo, že se dostane do čela celkového pořadí. V závěru ale ztratil a zařadil se na šesté místo. Do vedení se ale dostal Brad Binder, který zajel čas 1:43,186. Schrötter se vydal do dalšího rychlého kola a poté se zařadil na třetí místo. V jeho dalším kole pak v zatáčce číslo pět spadl, vyvázl naštěstí nezraněn.

Po patnácti minutách tréninku byl ve vedení stále Brad Binder, na druhé místo se posunul Jorge Navarro, třetí místo držel Thomas Lüthi. O dalších pět minut později se na první místo posunul Remy Gardner, jehož čas byl 1:43,184. Velmi rychlé kolo rozjel také Augusto Fernández, ale v nájezdu do poslední zatáčky dostal highsider. Pád se snažil zachránit, co mu síly stačily, ale nakonec z toho byl velmi nepříjemný pád a španělský jezdec zůstal ležet v kačírku a nakonec ho museli odnést na nosítkách. Doufejme, že bude v pořádku.

K další změně v pořadí došlo deset minut před koncem tréninku. Nejprve se na okamžik na první místo dostal Sam Lowes, krátce poté se před něj opět posunul Remy Gardner. Australan zajel čas 1:42,974. Sedm minut před koncem tréninku se na druhé místo dokázal dostat Alex Márquez.

Remy Gardner pět minut před koncem tréninku zlepšil nejlepší čas na 1:42,815, na druhé místo se dostal Luca Marini a to pouze o 0,010 vteřiny za Gardnerem.

Tři minuty před koncem se na třetí místo dostal Jorge Martín. Své zlepšení zaznamenal také další nováček a to Enea Bastianini, pro Itala to ale nebyl tak velký úspěch, posunul se na šestnácté místo a stále mu ještě pár desetin vteřiny chybělo k tomu, aby mohl bojovat o přímý postup do druhé kvalifikace. Jorge Martína na třetím místě ale záhy přeskočil Thomas Lüthi.

Enea Bastianini a další z nováčků Fabio Di Giannantonio rozjeli rychlá kola, Bastianini se umístil na 16. místě, ale Di Giannantonio se dostal na 12. příčku a tím si zajistil přímý postup do druhé kvalifikace.

Třetí trénink vyhrál Remy Gardner před Lucou Marinim a Thomasem Lüthim. Prvních 14 jezdců si zajistilo přímý postup do druhé kvalifikace, ostatní jezdci ještě budou mít šanci v první kvalifikaci, kde se bude bojovat o 4 dodatečná místa do druhé kvalifikace.

« předchozí kapitolaMoto3 – 3. volný trénink následující kapitola »MotoGP – 3. volný trénink