MotoGP – 2. kvalifikace

Na řadu pak přišla druhá kvalifikace, která rozhodovala o postavení na startovního roštu v prvních čtyřech řadách. Do této kvalifikace se dostali Marc Márquez, Cal Crutchlow, Andrea Dovizioso, Jack Miller, Danilo Petrucci, Maverick Viñales, Valentino Rossi, Fabio Quartararo, Franco Morbidelli, Jorge Lorenzo, Takaaki Nakagami a Pol Espargaró.

Marc Márquez zajel čas 1:38,767, jeho soupeři se ho snažili atakovat, ale nikdo ho po prvních pokusech nepřekonal. Na druhé místo se zařadil Jack Miller, třetí byl Danilo Petrucci. Svým dalším měřeným pokusem se na druhé místo posunul Cal Crutchlow. Valentino Rossi se dostal na čtvrtou příčku, jeho týmový kolega Maverick Viñales se zařadil o místo za něj.

Marc Márquez si nechal vyměnit zadní pneumatiku za novou a vydal se do svého dalšího měřeného kola. Byl jediným jezdcem na trati, všichni ostatní byli tou dobou ve svých garážích. Ale hned na začátku svého měřeného kola Márquez chyboval a tento pokus tedy vzdal. Nakonec se také on vydal do svého boxu. To už ale na trať mířili někteří další jezdci.

Tři a půl minuty před koncem kvalifikace bylo pořadí stále beze změny, vedl Marc Márquez před Calem Crutchlowem a Jackem Millerem. Dvě a půl minuty před koncem se ale vše změnilo, když se na druhé místo dostal Fabio Quartararo. Spousta dalších jezdců rozjela svá nejrychlejší kola. Vypadalo to na napínavý závěr kvalifikace.

Na první místo se minutu a půl před koncem kvalifikace dostal Maverick Viñales, ale o půl minuty později se před něj dostal Marc Márquez. Třetí byl Andrea Dovizioso. Nic zásadního se v závěrečných vteřinách kvalifikace už nestalo. Marc Márquez tedy získal pole position, druhý skončil Maverick Viñales a třetí byl Andrea Dovizioso.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaMotoGP – 1. kvalifikace následující kapitola »Online přenosy