Moto3 – 1. volný trénink

Je tady další závodní víkend MotoGP sezony 2018, tentokrát se jezdí na španělském okruhu Motorland Aragón. V pátek vše, jak bývá zvykem, začalo prvním volným tréninkem kategorie Moto3. V Aragónu panovalo hezké počasí, teplota vzduchu byla na 22°C, teplota tratě měla ráno 23°C.

Na divokou kartu se závodního víkendu účastní Raúl Fernández (Ángel Nieto Team) a Jeremy Alcoba (Junior Team Estrella Galicia 0,0). Účastnit se tento víkend nemůže Ayumu Sasaki (Petronas Sprinta Racing), který si při hromadné nehodě v závodě v Misanu zlomil ruku.

V úvodních minutách tréninku měl problémy Alonso López, který vyjel mimo trať a narazil do bariéry z pneumatik. Náraz to byl docela tvrdý, snad je španělský jezdec v pořádku.

Na začátku tréninku se do vedení dostal Marco Bezzecchi s časem 2:03,098, na druhé místo se zařadil Marcos Ramírez, třetí byl Nicolò Bulega. Po prvních deseti minutách vedl Jorge Martín, který měl čas 2:01,282, na druhém místě se držel Marco Bezzecchi, třetí byl jeho týmový kolega Jakub Kornfeil.

Po několika minutách došlo ke změně na čele, když Marco Bezzecchi zajel čas 2:00,897. Italský jezdec se poté pustil do dalšího rychlého kola, nakonec se mu ale nepovedlo zlepšit svůj čas. Naopak zlepšit se dokázal Enea Bastianini, který zajel čas 2:00,725 a posunul se na první místo.

Po dvaceti minutách byl tedy ve vedení stále Enea Bastianini, za ním byla dvojice z týmu Prüstel GP Marco Bezzecchi a Jakub Kornfeil. V Top 5 se zatím drželi také Jorge Martín a Jaume Masia.

Na druhé místo se poté posunul Gabriel Rodrigo. Pořadí bylo nějakou dobu beze změn, ale šest minut před koncem tréninku se většina jezdců pustila do svých rychlých kol. Jakub Kornfeil zajel čas 1:59,206 a posunul se tak na první místo. Na druhé místo se dokázal vylepšit Nicolò Bulega, na třetí se posunul Kazuki Masaki.

Další rychlé kolo rozjeli zejména Jakub Kornfeil a také Gabriel Rodrigo, kteří jeli spolu v jedné skupině. Gabriel Rodrigo ale v jedné ze zatáček chyboval a spadl. O nic vážného se naštěstí nejednalo.

Další rychlé kolo rozjel Jakub Kornfeil, ale nedobrzdil do jedné ze zatáček, jel rovně a narazil do bariéry. Český jezdec se držel za zápěstí.

I přes to, že už se v závěru zlepšit nedokázal, tak to nakonec Jakubu Kornfeilovi stačilo na vítězství v tréninku. Našemu jezdci ale držíme palce, protože po své nehodě byl nakonec odnesen na nosítkách. Druhý v tréninku skončil Gabriel Rodrigo, třetí byl Marco Bezzecchi.