Moto3 – Warm Up

Nedělní program na okruhu MotorLand Aragón začal zahřívacími tréninky. Bohužel podobně jako včera se nad okruh snesla mlha, nyní mnohem hustější, takže nebylo tak vidět, hlavně na zadní a cílové rovince. Zahřívací trénink třídy Moto3 byl proto odložen o deset minut. Bylo vidět, že se ale podmínky s každou minutou lepší, nad mlhou svítilo sluníčko, vzduch měl 15°C a trať 16°C.

Tým SKY Racing VR46 představil nové barvy.

I přes desetiminutové zdržení ještě v některých místech byla mlha vidět, nyní hlavně v prostoru kolem známé zdi. Hned po odjetí ani ne jednoho kola byl warm up přerušen červenou vlajkou, stále kvůli mlze, protože nebylo možné jezdce vidět, ani rozlišit, kdo jede na trati. Mlha se z prostoru startu a cíle jen přesunula do jiné části trati.

Trénink je stále přerušen. Po dalším dlouhém zdržení bylo oznámeno, že bude Warm Up třídy Moto3 zkrácen o 5 minut, 9:30 a stále se čeká.

Aktualizace v 9:50: Kolem města Alcañiz je pěkně, jen nad okruhem se mlha stále drží.

Po zdržení hodiny a půl od původního startu prvního warm upu se jezdci konečně vrátili na trať (v 10:10). Závodníci Moto3 měli k dispozici přibližně 10 minut.

Během deseti minut toho nestihli moc najezdit, takže včetně předchozího výjezdu na trať mají jezdci najetých přibližně sedm až osm kol.

Vítězem tréninku je domácí Jorge Martin, který včera vyhrál kvalifikaci, takže opět potvrdil svou rychlost na aragónském okruhu. Ve svém posledním pátém kole zajel čas 1:59,173. Na druhém místě skončil jeho největší konkurent Joan Mir, který je v současné chvíli ve vedení šampionátu. Joan má ztrátu jen 0,009 s. Na třetím místě skončil další španělský závodník Aron Canet, který měl včera těžký pád, ale naštěstí se při něm nezranil. Jeho ztráta je 0,481 s. Ayumu Sasaki je opět nejlepším nováčkem, když obsadil čtvrté místo, a pětici nejlepších doplnil Gabriel Rodrigo. Jakub Kornfeil zajel nejlepší čas v posledním šestém kole v hodnotě 2:01,194 a obsadil 27. místo.

Kvůli veškerému zdržení musely být odsunuty i závody Moto3 a Moto2. Moto3 bude odloženo o 40 minut a zkráceno z původních 20 kol na 13 kol, takže bude kratší než závody Red Bull MotoGP Rookies Cupu, které se tu jedou na 15 kol. Závod Moto2 nabere zpoždění 20 minut, ale pojede se v původní délce. Závod královské třídy MotoGP by se měl jet podle původního plánu.