Moto3 – 1. volný trénink

Ranní teplota vzduchu 14°C a trať prozatím nepříliš vyhřátá na 18°C přivítala jako první jezdce kategorie Moto3 na trati v texaském Austinu na posledním zámořském závodu v úvodu letošní sezóny.

V samotném úvodu tréninku se prozatím nikdo nikam nehnal a jezdci se spíše rozkoukávali. Na čele tabulky se ale po deseti minutách usídlil Romano Fenati s časem 2:22,887, který zajel ve svém třetím kole. Druhý byl Jaume Masía se ztrátou 0,124 sekundy, Aron Canet na třetím místě ztrácel dalších 0,186 sekundy, Tony Arbolino byl čtvrtý a Gabriel Rodrígo pátý. Jakub Kornfeil figuroval na sedmém místě s časem 2:24,523, Filip Salač byl dvacátý a jeho čas měl prozatím hodnotu 2:27,181.

Dvanáct minut po začátku tréninku spadl v poslední zatáčce na brzdách Aron Canet, jemu ani motorce se nic nestalo a Aron Canet svoji motorku obětavě tlačil až na boxovou uličku ke svým mechanikům.

Na předních příčkách se mezitím začalo zrychlovat. Do čela se dostal Andrea Migno s časem 2:21,986, druhý byl Jaume Masía se ztrátou 0,092 sekundy a Niccoló Antonelli okupoval příčku třetí. Marcos Ramirez a Gabriel Rodrígo doplňovali nejrychlejší pětku.

Tom Booth-Amos tento víkend bude vozit na svém motocyklu číslo 69 jako poctu Nicky Haydenovi.

Do čela se dvacet minut před koncem tréninku dostal opět Romano Fenati, když zrychlil na 2:20,625 a odsunul Gabriela Rodríga na místo druhé se ztrátou 0,188 sekundy. Na třetím místě svítil Andrea Migno, naši závodníci byli na dvanáctém místě v případě Jakuba Kornfeila a dvacátém pátém v případě Filipa Salače.

Jakub Kornfeil ale čtyři minuty před koncem tréninku udělal velkou radost českým fanouškům, když se s časem 2:19,454 posunul do čela tabulky. Dennis Foggia byl druhý, Gabriel Rodrígo třetí. U všech jezdců ale svítili červené a oranžové sektory, takže se stále nedalo odhadnout, jak první trénink dopadne.

A skutečně nastala v posledním kole za mávání šachovnicové vlajky velká rošáda, ze které nakonec vyšel vítězně Romano Fenati na prvním místě s časem 2:18,536, druhé místo pro sebe vybojoval Dennis Foggia a třetí Niccoló Antonelli. Čtvrtý skončil Gabriel Rodrígo a skvělé páté místo připadlo nakonec Jakubu Kornfeilovi. Filip Salač se v prvním tréninku umístil na 23. místě.