Repsol Honda

První den tréninků na GP Ameriky dělilo Top12 jezdců méně než sekundu. Marc Márquez skončil druhý  a jeho týmový kolega Jorge Lorenzo šestnáctý.

Šestinásobný vítěz GP Ameriky Marc Márquez vedl první trénink hned od začátku a i ve druhém tréninku svůj čas zlepšil, a to na výsledných 2:03,901, což mu vyneslo druhé místo.

Jeho týmový kolega Jorge Lorenzo strávil pátek přizpůsobováním své Hondy unikátnímu uspořádání texaské trati. Také on se mezi tréninky zlepšil a cítil se spokojený s pokrokem. Na první místo ztratil jen 1,312 s, takže pokud mu bude počasí přát, bude mít šanci postoupit do druhé kvalifikace.

Marc Márquez

Marc Márquez – 2. místo / 2:03,901

„Dnes to nebylo tak přímočaré, okruh se od loňska hodně změnil a je hrbolatý, takže jsme se tomu museli přizpůsobit. Pracovali jsme na některých věcech ve snaze zlepšit své tempo. Rytmus a tempo tam jsou, takže jsme spokojení, a dokonce jsme vyzkoušeli měkkou zadní pneumatiku, abychom zajeli dobré kolo. Celkově to byl produktivní den a udělali jsme to, co jsme potřebovali. Samozřejmě tento víkend vzpomínáme na Nickyho Haydena, velkého šampiona.“

Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo – 16. místo / 2:05,169

„Dnes to byl ošidný den. Trať je velmi hrbolatá a my se musíme trochu zlepšit, abychom to zvládli. Tento okruh je pro mě osobně vždy dost náročný, takže je do docela komplikované, ale nevzdáme to. Zkoušíme spoustu věcí, abychom zlepšili motorku a abych se cítil pohodlně při změnách směru. Ceremoniál, ve kterém se vyřazovalo Nickyho číslo, byl velmi speciální, všem nám hodně chybí.“

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Monster Energy Yamaha MotoGP