Moto3 – Warm Up

Nedělní program na okruhu Americas v texaském Austinu rozjeli závodníci třídy Moto3 krátkým zahřívacím tréninkem. Podmínky na trati jsou dobré, když je sucho, od rána slunečno a teploty se pohybují kolem 15°C.

Dvacet minut na trati chtěli všichni maximálně využít, takže nikdo na nic nečekal a okamžitě všichni vyrazili na trať. Tím, že je okruh hodně dlouhý, čas rychle utíká a nestíhá se zajet tolik kol. Na úvod tréninku se do vedení dostal Darryn Binder s časem 2:21,574, ale jak se dalo očekávat, hned ve třetím kole se pořadí změnilo. Nejrychlejší čas zajel Enea Bastianini, který okruh objel za 2:20,526. Se ztrátou 0,061 s se na druhé místo vrátil Darryn Binder a třetí nejrychlejší byl včerejší vítěz kvalifikace Jorge Martin, jehož ztráta byla 0,233 s. Fabio Di Giannantonio udržoval průběžné čtvrté místo a Philipp Öttl, který včera jako první jel na slickách na osychající trati, byl pátý. Kuba Kornfeil začal s časem 2:23,247, takže ztrácel 2,721 s a byl na 22. místě.

Samozřejmě, že s dalšími koly se jezdci zlepšovali a do čela tabulky se dostal na chvíli Jorge Martin, kterého vzápětí překonal jeho týmový kolega Fabio Di Giannantonio s časem 2:19,937. Rozdíl mezi oběma byl 0,110 s a Fabio byl prvním s časem pod 2:20.

O výsledném pořadí nakonec rozhodla poslední dvě kola. Vítězem tréninku se stal Gabriel Rodrigo z týmu RBA Boe Skull Rider, který ve svém posledním kole zajel čas 2:18,731. Jen o 0,026 s za ním skončil Fabio Di Giannantonio a třetí byl jeho týmový kolega Jorge Martin, který ztratil 0,328 s. Andrea Migno se vyhoupl na čtvrté místo díky poslednímu kolu a pátý skončil jeho krajan Marco Bezzecchi. Top10 jezdců se vešla do jedné vteřiny. Český závodník Jakub Kornfeil si v předposledním kole zlepšil čas na 2:20,488 a obsadil 23. místo se ztrátou 1,757 s.