Moto3 – Warm Up

Chladné a větrné počasí přivítalo v neděli ráno v Austinu diváky na okruhu Americas, když bylo pouhých 15°C a trať měla 18°C. Oproti včerejšku to byl ale obrovský pokrok směrem k dobrému počasí, protože nebe bylo bez mráčku a dokonce i bez blesků.

Aron Canet nasadil na začátku zahřívacího tréninku nejrychlejší tempo a s časem 2:19,215 se ve svém druhém kole dostal do čela tabulky před druhého Romana Fenatiho. Na třetím místě byl Tatsuki Suzuki, Alonso Lopez byl čtvrtý a Gabriel Rodrígo pátý. Filip Salač byl prozatím před svým týmovým kolegou na patnáctém místě, když Jakub Kornfeil okupoval místo dvacáté první.

Šest minut před koncem spadl v deváté zatáčce Can Öncu.

Aron Canet mezitím zrychlil na 2:18,694 a stále se držel na čele tabulky. Na druhé místo se prokousal Tony Arbolino a třetí byl Dennis Foggia. Gabriel Rodrígo byl čtvrtý a Jaume Masía pátý. Jakub Kornfeil se posunul na dvacátou příčku, zatímco Filip Salač se naopak propadl na příčku dvacátou druhou.

Ranní zahřívací trénink ale nakonec vyhrál Romano Fenati s časem 2:18,262, druhý skončil Aron Canet, Tatsuki Suzuki bral třetí místo a Tony Arbolino čtvrté. Jakub Kornfeil v závěru zabral a bylo z toho slušné jedenácté místo, Filip Salač skončil trénink na místě dvacátém třetím.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Moto2 – Warm Up