Repsol Honda

Marc Marquez v neděli dokončil svůj symbolický 93. závod v MotoGP a nemohl ho oslavit jinak, než vítězstvím. V americkém Austinu získal šesté vítězství v řadě na okruhu COTA, takže je zatím na této trati neporaženým od chvíle, co se dostal do kalendáře MotoGP. Zároveň to pro něj bylo 12. vítězství v řadě na americké půdě.

Jeho týmový kolega Dani Pedrosa se musel v posledních dnech vypořádat se zraněním, když před dvěma týdny podstoupil operaci zlomené ruky. Během závodu předvedl velké úsilí dojet do cíle a nakonec skončil sedmý.

Po tomto vítězství se Marc Marquez dostal na celkové druhé místo v šampionátu se 45 body a ztrátou jen jednoho bodu na Andreu Doviziosa. Dani Pedrosa je na 11. místě s 18 body. Nyní se paddock Grand Prix přesouvá do Evropy, kde za dva týdny vypukne Velká cena Španělska na trati v Jerezu.

Marc Marquez

Marc Marquez – 1. místo

„Tento víkend jsem do toho dal opravdu všechno. Dnes jsem byl naprosto soustředěný, protože jsem tady v Austinu chtěl zůstat perfektní. Nemyslím si, že bych ve své kariéře zažil takový závod, když jsem na to tak tvrdě tlačil od prvního kola. Dnes jsem cítil, že je to správné a jsem schopný to zvládnout. To také kvůli nastavení motorky, které mi hodně pomohlo, takže děkuji všem v mé garáži, protože pracovali opravdu dobře a tvrdě. Včera jsem byl trochu nemocný a dneska se také necítím plný energie, ale nakonec se to otočilo v dobrý závod. Byl jsem osamocený, ale někdy to tak je.

Když jsem šel večer spát, přemýšlel jsem nad strategií a dnes ji následoval. Už ve warm upu jsem se pokusil simulovat první kola závodu, když jsem vyjel na nových pneumatikách s plnou nádrží. To bylo v plánu. Řekl jsem týmu, že chci zkusit vést závod od začátku a vytvořit si náskok. Takže v prvních třech nebo čtyřech kolech jsem na to tlačil trochu víc, než je obvyklé a podařilo se mi získat výhodu. Dnes jsem měl speciální motivaci. Byla tu spousta tlaku, ale mám rád tlak, protože mi pomáhá se soustředit.

V posledním kole jsem měl zvláštní pocit, když jsem projel kolem Nickyho vlajky. Takže jsem spokojený s výsledkem a za návrat do šampionátu. Nyní se ale vracíme do Evropy, kde musíme být konzistentní, protože podívejte se, kdo vede šampionát: Dovi, nejvíce konzistentní jezdec! Pocit s motorkou mám velice dobrý a to samé bylo i v Kataru a Argentině, takže v tom zkusíme pokračovat.“

Dani Pedrosa

Dani Pedrosa – 7. místo

„Jsem více než spokojený s tím, že jsem byl schopný závod dokončit a získat dobré body. Rád bych poděkoval všem, kteří mi v těchto dnech pomohli, stejně tak fanouškům za podporu, kterou mi dali. Upřímně, před tím, než jsem sem přijel, tak jsem si nebyl jistý, zda budu schopný odjet tréninky. Byl to těžký víkend, zejména na této trati; na některých okruzích můžete situaci zvládnout trochu lépe s méně úsilí, ale tenhle je extra fyzicky náročný.

Nebyl jsem schopný si závod užít, tak jako obvykle, i když jsem si vzal prášky na bolest, aby to bolelo méně. To mi umožnilo se více soustředit, i když jsem neměl moc síly. Solidně jsme odstartoval a zkusil se co nejvíce držet kluků vpředu. Ke konci jsem bojoval s tím, abych motorku kontroloval, ale podařilo se mi to a jsem spokojený s výsledkem. Nyní máme pár dalších dní před Jerezem, ve kterých se budu snažit co nejvíce zotavit. Je to trať, kterou mám rád, takže uvidíme, o kolik se budu cítit lépe.“

Racingfans.cz

Racingfans.cz
Reklama

Předchozí Další

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Ducati Team