Okruh Circuit of the Americas, zkráceně COTA, v texaském Austinu v USA je jednoduše Marquezovou zemí. Žádný jiný jezdec tu totiž v královské třídě nevyhrál nebo nestartoval z pole position. I když sem Marc Marquez přijel po nepříliš dobré předsezóně, dokázal všem z paddocku Grand Prix, že Austin je jeho. Marc dokázal v sobotu vyhrát kvalifikaci a na dobrý výkon navázal v nedělním závodě, ve kterém si dojel pro další zlatá řidítka. Díky tomu se také dostal do vedení šampionátu s 19 bodovým náskokem.

Po drama v Argentině, kde sehrálo svou roli počasí i pneumatiky Michelin, dojel v Austinu na druhém místě Jorge Lorenzo, který si tak spravil chuť právě po pádu na okruhu Termas de Rio Hondo. I když ještě v Austinu spadl při ranním warm upu. Stupně vítězů doplnil Andrea Iannone, který chtěl co nejvíce zapomenout na Argentinu, kde v předposlední zatáčce závodu srazil svého týmového kolegu k zemi a Ducati tak přišla o dvě umístění na stupních vítězů. Díky třetímu místu si zlepšil reputaci a získal první umístění na stupních vítězů v tomto roce. Naopak pro Andreu Doviziosa přišla další rána v jeho snažení. Když do konce závodu zbývalo patnáct kol, spadl v první zatáčce Dani Pedrosa a jeho motorka Doviho smetla k zemi. Dani se po pádu zachoval moc hezky, když okamžitě běžel k Dovimu, zda se mu nic nestalo a poté se šel ještě do boxu Ducati omluvit.

MotoGP Ameriky 2016: Výsledky závodů

MotoGP Ameriky 2016: Výsledky závodů

Výsledky ranních warm upů a závodů tříd Moto3, Moto2 a MotoGP třetí motocyklové Velké ceny sezóny 2016. Mistrovství světa sil...

Číst článek

O jedno z největších překvapení se postaral Valentino Rossi. Ten po čtvrtém místě z Kataru a druhém místě z Argentiny v Austinu na své konto nepřipsal žádný bod, protože spadl, což u jezdce z Tavullie není tak časté. Na konci sezóny jsme mohli zjistit, že to pro něj letos byla jedna z nejhorších sezón, co se týče nedokončených závodů.

MotoGP Ameriky 2016: Ohlasy po závodě

MotoGP Ameriky 2016: Ohlasy po závodě

Je za námi třetí závod sezóny mistrovství světa silničních motocyklů, který se jel na okruhu v Austinu. Celou dobu tu byl ve ...

Číst článek

Tímto závodem skončila úvodní trojice dalekých závodů a se čtvrtým závodem se šampionát MotoGP na dlouhou dobu přesunul do Evropy, když se jelo na okruhu Jerez ve Španělsku.