Repsol Honda

Poté, co Marc Marquez a Dani Pedrosa v Argentině získali první a třetí místo, se rychle sbalili a zamířili do Austinu, kde je tento víkend čeká třetí závod sezóny Red Bull Grand Prix of the Americas.

Marc Marquez má tuto trať rád a má na ni dobré vzpomínky. V roce 2013 tu získal své první vítězství v královské třídě a vyhrál tady i v následujících dvou letech. Ve všech třech závodech si také vyjel tři pole position. (Od té doby, co vstoupil do kategorie MotoGP vlastně vyhrál všechny závody na půdě Spojených států – tři závody v Austinu, tři v Indianapolis a jeden v Laguna Seca).

Dani Pedrosa má texaskou trať také v oblibě, v letech 2013 a 2014 tu byl druhý, ale loni se závodu nezúčastnil, protože předtím prodělal operaci, která měla vyřešit jeho problém s rukou. V závodě ho nahradil testovací jezdec HRC Hiroshi Aoyama.

marc_marquez_argentina

Marc Marquez

„Uvidíme, jak se nám bude v Austinu dařit letos. Je to trať, která se mi líbí, kde se cítím silný a kde jsem pokaždé zajel dobré závody a užil si zábavu. Na této trati je důležité silné zrychlení, které letos zatím nebylo naší nejsilnější stránkou, takže budeme muset počkat a uvidíme, jak můžeme situaci zvládnout. Budeme dál tvrdě pracovat jako v Argentině a pokusíme se najít nejlepší tempo pro nedělní závod.“

marquez_pedrosa_argentina

Dani Pedrosa

„Těším se na tento závod. Americké závody mají zvláštní atmosféru a kromě toho je to trať, která se mi moc líbí. V loňském roce jsem tu nejel, ale v předchozích dvou sezónách jsem byl na pódiu, takže moje vzpomínky na trať jsou dobré. Naše tempo v prvních dvou závodech nebylo tak dobré, jak bychom chtěli a nezbytně musíme pokračovat v práci, abychom našli další rychlost. Jsme třetí v šampionátu a musíme udělat krok kupředu, pokud chceme v každém závodě bojovat o pódium.“

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Ducati Team