Johann Zarco se v sezóně 2017 stal jedním z nejpůsobivějších nováčků v královské třídě poslední doby, když získal tři pódia. Zároveň byl schopen bojovat s továrními Yamahami a na konci sezóny byl šestý.

Jeho „nástupce“ Franco Morbidelli, chráněnec Valentina Rossiho, je nejnadějnějším ze čtyř MotoGP nováčků a bude jezdit v týmu Marc VDS Honda. Ital se ale domnívá, že dosáhnout podobných úspěchů jako Zarco je nepravděpodobné.

„Očekávají, že budu, nebo doufají, že budu víceméně na Zarcově úrovni,“ řekl Morbidelli.

„Vím a všichni víme, že Zarco je velkou výjimkou, možná i Marc Marquez, když přišel do MotoGP, vyhrál šampionát. Oba měli skvělou první sezónu.

Nevím, jestli mám dovednosti, a nevím, jestli to můžu dokázat, ale určitě se o to pokusím a dám do toho maximum.“

Franco Morbidelli

Morbidelli, který zakončil třídenní test v Sepangu na sedmnáctém místě, řekl, že tovární jezdec Hondy Marquez bude jeho hlavní referencí, protože jede na Španělově motorce z loňského roku.

„Snažím se učit od šestinásobného mistra světa, který motorce rozumí nejlépe,“ řekl.

„Samozřejmě i ostatní jezdci Hondy mají své silné stránky, ale referencí je bezpochyby Marc Marquez. Srovnávám svá data s jeho z loňského roku, protože motorka je stejná.

Nemyslím si, že věci jsou černé nebo bílé, samozřejmě se musím přizpůsobit kategorii a také motorce, poznat silné stránky Hondy.

Také se musíme pokusit přizpůsobit motorku mým požadavkům a mému způsobu jízdy.“

Racingfans.cz

Racingfans.cz
Reklama

Předchozí Další