Mike Di Meglio ukončil spolupráci s Aprilií na vývoji a testování RS-GP pro závody MotoGP. Francouzský závodník se do této role dostal v roce 2016 poté, co na konci roku 2015 ztratil angažmá u týmu Avintia Ducati po dvou neúspěšných sezónách v královské třídě MotoGP. V letošním roce bylo jeho testování docela omezené i kvůli závodům mistrovství světa Endurance, kde vyhrál závod 24 h Le Mans spolu s Niccolem Canepou a Davidem Checou v sedle Yamahy týmu GMT94.

V příští sezóně bude dál pokračovat v závodech Endurance s týmem GMT94 Yamaha a zároveň bude závodit v mistrovství světa Supersportů, ve kterých bude muset některé závody vynechat právě kvůli EWC.

Niccolò Canepa, David Checa a a Mike Di Meglio

„Myslím si, že v mém věku je to pěkná věc,“ řekl Mike Di Meglio. „V lednu mi bude třicet, takže mám před sebou stále dlouhou kariéru. K Endurance jsem se připojil docela brzy. Opravdu hodně si ho užívám, ale pokud se mi podaří zvládnout oba programy dobře, můžeme mi to přinést něco dobrého do Endurance, více agresivity. Myslím, že to bude dobré v obou případech.“

Aprilia zároveň potvrdila, že Mike Di Meglio už s jejich testovacím týmem nebude dál spolupracovat. Naopak při nedávných testech v Jerezu se místo Aleixe Espargara v sedle jejich RS-GP objevil Eugene Laverty, který závodí spolu s Lorenzem Savadorim s Aprilií ve WSBK. Dalším jejím kvalitním jezdcem je Matteo Baiocco ze superbikového šampionátu CIV.