Mika Kallio začal spolupracovat s továrnou KTM už v roce 2016, na svém kontě má také několik závodů na divokou kartu. Při tom posledním závodě, který jel letos na Sachsenringu, měl vážnou nehodu, ze které se ještě stále nedokázal plně zotavit. Na začátku tohoto měsíce ale poprvé od své nehody cestoval do centra KTM, kde se domluvili na další spolupráci.

 

„Moje rekonvalescence probíhá dobře, a náš program už je rozložen, takže doufám, že budu 100% připraven, abych mohl začít pracovat pro sezonu 2019. Jsem v předstihu před plánem, ale také jsou dny, kdy dělám pokroky a někdy se necítím příliš dobře, takže to je různé den ode dne. Nosím dlahu, která zpevňuje moje koleno a pracuju na pohyblivosti a na získání svalové hmoty okolo kloubu. Jezdím na kole a můžu chodit bez berlí, ačkoliv je pro mě příliš brzy, abych znovu jezdil na motorce. Je skvělé, že můžu zůstat s KTM. S motocyklem RC16 jsme měli dobré výsledky a myslím, že během závodů v roce 2018 to můžeme vidět. Bude skvělé vidět, jak moc daleko se dokážeme dostat, abychom se přiblížili jezdcům ve vedoucí skupině,“ řekl Mika Kallio.

Mika Kallio měl původně naplánováno, že závodní víkend v Aragónu, který je na programu tento týden, bude jeho dalším závodem na divokou kartu v této sezoně. Zdravotní stav mu to ale neumožní.

K obnově smlouvy se také vyjádřil ředitel KTM pro motorsport, pan Pit Beirer: „Je skvělé vidět Miku na nohou a pohyblivého a soustředěného na plné uzdravení tak rychle, jak to bude možné. Bylo pozitivní, že už mohl cestovat do Rakouska, abychom si společně mohli promluvit o našich plánech v MotoGP do budoucna. Je důležitou součástí naší práce od začátku celého projektu. Dává nám to smysl, abychom společně pokračovali a můžeme využít jeho rychlosti, jeho znalostí a zkušeností, které zatím získal.“

Již dříve bylo oznámeno, že Miku Kallia dočasně v testovacích povinnostech nahradil Randy de Puniet, jestli budou služby francouzského jezdce využity i v budoucnu, to zatím není jasné. Také se již několik týdnů spekuluje o tom, že by se testovacím jezdcem KTM mohl stát Dani Pedrosa, který oznámil, že po této sezoně končí se závoděním v MotoGP.