Šest satelitních Ducati loni závodilo po boku dvou v tovární specifikaci. Na roštu tak bylo celkem osm Ducati. Z toho dva týmy, konkrétně Reale Avintia a Ángel Nieto, provozovaly vždy po jednom motocyklu z roku 2016 a jednom z roku 2017. Černého Petra si v tomto případě vytáhli Xavier Simeon a náš Karel Abraham.

Tým Ángel Nieto ale z roštu v letošní sezóně zmizí a jeho místa odkoupil nový satelitní tým Yamahy SIC Petronas, zatímco Reale Avintia získala pro svoje jezdce dva motocykly specifikace 2018, na kterých budou jezdit Karel Abraham a Tito Rabat. K nim se připojí dvě Ducati v týmu Pramac – jednu GP18 bude krotit nováček Francesco Bagnaia a druhou, tentokrát v tovární specifikaci, Jack Miller. Spolu s nimi se na rošt samozřejmě postaví i dvě tovární Ducati v továrním týmu s Andreou Doviziosem a Danilem Petruccim v sedlech. Na roštu tak budou příští rok stát pouze dvě různé specifikace Desmosedici.

Gigi Dall'Igna

Gigi Dall’Igna

„Příští rok budeme mít o dva motocykly méně, což je samozřejmě škoda s ohledem na příliv peněz, protože nám satelitní týmy bezpochyby ekonomicky pomáhaly. Ale zase to bude jednodušší, protože až do roku 2018 jsme měli na roštu tři různé specifikace a to není snadné zvládnout. Příští rok budeme mít tři jezdce s motorkami z roku 2018 a tři z roku 2019. Získáme z toho méně peněz, ale z hlediska zjednodušení je to krok kupředu a já vždy vidím sklenici napůl plnou,“ řekl Gigi Dall’Igna.

Francesco Bagnaia, který postoupil do MotoGP jako nový šampion třídy Moto2 a udělal dojem prvními testy ve Valencii a Jerezu, dostal jako hlavního mechanika Cristiana Gabarriniho, který předtím pracoval pro Jorge Lorenza, a na pozici inženýra přes elektroniku Tommaso Pagana. Danilo Petrucci bude pokračovat s Daniele Romagnolim na pozici šéf mechanika a Cristianem Battagliou na pozici elektronického inženýra, se kterými spolupracoval už v Pramacu. Podle Gigiho Dall’Igny je to z důvodu, jakým u Ducati pracují s jezdci.

„Chtěl bych zdůraznit, že k novým jezdcům přistupujeme jinak než ostatní výrobci, protože střídáme techniky mezi dvěma týmy, Pramacem a továrním týmem, abychom pro jezdce zajistili kontinuitu. Takže Danilo pokračuje se svým hlavním mechanikem a inženýrem přes elektroniku i příští sezónu a stejné to bude i s Bagnaiou. Ten dostane do týmu hlavního mechanika a elektronika (sic!) po Jorge Lorenzovi. Je důležité pochopit, jak velký důraz klade Ducati na růst svých jezdců,“ dodal Gigi Dall’Igna.