Rossiho současná smlouva vyprší na konci této sezóny a Ital řekl, že na podpis smlouvy „nepospíchá“.

Viñales na druhou stranu při představení týmu v Madridu odhalil novou dvouletou smlouvu, což znamená, že s japonskou značkou zůstane až do konce roku 2020.

„Doufám, že smlouvu obnoví,“ řekl Viñales o Rossim. „Valentino je v našem týmu velmi důležitý, díky němu získáte pět procent navíc.

Vždy chcete skončit před svým týmovým kolegou. Být před Valentinem znamená bojovat o vítězství v každém závodě. To mě hodně motivuje a je to jedna z nejlepších věcí. Skončit v roce 2017 jako vedoucí Yamaha bylo velmi příjemné, protože jsme nemohli bojovat o titul. Ale to nic neznamená.

Je nový rok, všechno začíná od nuly a musíme pokračovat v boji a pokusit se udržet konzistentní úroveň od prvního do posledního závodu. Nemůžete na to ve dvou závodech tlačit a potom být v klidu. Musíte na to tlačit až do konce.“

Hovořilo se o tom, že Viñales měl nabídky od Suzuki a KTM, když se rozhodl zůstat s Yamahou další dvě sezóny. Na otázku po důvodech, proč se rozhodl tak brzy, odpověděl, že se nyní může zaměřit čistě na šampionát.

„Yamaha a já máme stejné cíle,“ vysvětlil. „Je jen jeden cíl: pokusit se vyhrát titul. To mají vždy v mysli a pro mě je to velmi důležitá součást. V týmu se také cítím velmi dobře, cítím se dobře s technickým týmem, s Yamahou, s Movistarem. Takže nebyl důvod čekat.

Nakonec z vás spadne tíha a soustředíte se na dosažení tohoto cíle v těchto třech letech, které vás čekají.“

Racingfans.cz

Racingfans.cz
Reklama

Předchozí Další