Moto3

Tak jak je zvykem, na trati se spolu s jezdci Moto2 střídali závodníci Moto3. Každý den je rozdělen na několik částí a vždy se střídá jedna třída s druhou, většinou po hodině. První den vynechali téměř všichni závodníci, a to kvůli odkládání testu, dešti a nízkým teplotám. Na trati byli jen Fabio Di Giannantonio, Philipp Öttl a Tatsuki Suzuki. Druhý den už to bylo o poznání lepší, i když ranní výjezd na trať využili jen čtyři jezdci. Nejvíce se testovalo v závěru druhého dne a dnes, kdy se trochu oteplilo. První test této sezóny se proto moc nevydařil.

Jorge Martin

Nejrychlejším závodníkem třídy Moto3 je celkově Jorge Martin z týmu Gresini, který je jedním z favoritů pro letošní boj o titul mistra světa. To také díky zisku spousty pole position v loňském roce a své rychlosti, kterou měl i tentokrát. Jeho kolo má hodnotu 1:39,615. Jen o 0,095 s za ním skončil Enea Bastianini, který pro letošek přestoupil k týmu Leopard Racing a je vidět, že mu přestup sedl. Nejlepším jezdcem na KTM je třetí Marco Bezzecchi, který je letos týmovým kolegou Kuby Kornfeila. Marco obsadil třetí pozici, když na Eneu ztratil jen sedm tisícin vteřiny.

Startovní pole je vyrovnané i dál, když od sebe jezdce dělí další tisíciny vteřiny. Na čtvrtém místě skončil Aron Canet a Top5 uzavřel Niccolò Antonelli, který letos přestoupil z továrního týmu KTM do týmu Paola Simoncelliho. Je vidět, že Moto3 zatím stále vládne Honda, protože v Top5 máme čtyři Hondy a jen jednu KTM.

Němec Philipp Öttl prolomil nadvládu Španělů a Italů a zařadil se na šesté místo a je druhým nejlepším na motocyklu KTM. Tony Arbolino se zařadil na místo sedmé, Albert Arenas je osmý a nováček Alonso Lopez se dostal do Top10 na deváté místo. Desítku nejlepších doplnil Gabriel Rodrigo. Do ztráty jedné vteřiny se vešel i šestnáctý Fabio Di Giannantonio.

Jakub Kornfeil si letos zvyká na novou motorku, když z Moto3 odešla Mahindra a tím pádem i Peugeot. Tým PrüstelGP se rozhodl pro KTM. Kuba test ukončil s časem 1:41,672 a se ztrátou něco málo přes dvě vteřiny obsadil 21. místo.

Příští test čeká závodníky tříd Moto2 a Moto3 na okruhu v Jerezu a začíná 12. února.