Moto2

Na okruhu Ricarda Torma ve Valencii právě dnes skončil první třídenní předsezónní test tříd Moto2 a Moto3. Testu ale moc nepřálo počasí, protože první dva dny pršelo a většina jezdců zůstávala v boxech. Ani čtvrteční ráno nebylo ideální, když byly po ránu hodně nízké teploty trati. Jako první na závodní okruh vyrazil veterán Mattia Pasini, který byl jediný, kdo byl v první části testu na trati. Poté se ale začalo postupně oteplovat a k Italovi se připojili i ostatní závodníci. Jeho jméno se i tak stále drželo na čele výsledkové tabulky.

Po třech dnech testů je nejrychlejším závodníkem ve třídě Moto2 Mattia Pasini z týmu Italtrans Racing. Mattia zajel nejrychlejší kolo střední třídy v čase 1:35,779. Hned za ním skončil v těsném rozdílu 0,016 s krajan Lorenzo Baldassarri z týmu Pons HP 40. Lorenzo výborně navázal na druhý den, ve kterém byl nejrychlejší. Trojici nejlepších doplnil další Ital Simone Corsi, který letos závodí s týmem Tasca Racing Scuderia Moto2. Jeho ztráta na prvního je 0,136 s.

Za třemi stroji Kalex skončila vítězná motorka posledních tří závodů roku 2017 KTM. Miguel Oliveira z týmu Red Bull KTM Ajo udržel motorku rakouské továrny po většinu testu vysoko. Na konci dne zajel čtvrtý nejlepší čas v hodnotě 1:36,146, takže zaostal jen o dvě desetiny za trojicí nejlepších. Jeho týmový kolega Brad Binder, který v loňské předsezóně bojoval se zraněním, to má letos mnohem lepší a se svým časem 1:36,729 uzavřel desítku nejlepších.

Působivý výkon měl Španěl Isaac Viñales z týmu SAG, který doplnil Top5 a byl méně než jednu desetinu za KTM. Hodně blízko mu také byl Hector Barbera, druhý jezdec týmu Pons HP 40, který zaostal jen o dalších 0,037 s. Hector si užívá návrat do střední třídy, ale na motorce Moto2 je nováčkem po spoustě let strávených v MotoGP. Naposledy závodil ještě ve třídě 250 ccm. Španěl nyní čelí nové výzvě, ale v prvním testu to zatím vypadá, že se s motorkou seznamuje dobře.

Jezdci týmu Dynavolt Intact GP, Marcel Schrötter a jeho nový kolega Xavi Vierge, se zařadili na sedmé a osmé místo v kombinovaných časech. Xavi se snažil hlavně adaptovat na stroj Kalex. Nováček Romano Fenati přešel do Moto2 se svým týmem Marinelli Snipers a Ital v prvním testu obsadil hned 9. místo, když ztratil 0,918 s. Desítku nejlepších doplnil zmíněný Brad Binder, který je posledním ve ztrátě do jedné vteřiny.

Na jedenáctém místě skončil Fabio Quartararo, který se sžívá se Speed Upem. S novou třídou se také seznamuje Bo Bendsneyder, který sem kvůli své výšce přešel z Moto3, a nováčkem je také Američan Joe Roberts na stroji NTS. Na pomyslná bodovaná místa se dostali ještě Jorge Navarro a Remy Gardner. Nejlepším jezdcem na stroji Suter byl Stefano Manzi, který zajel 19. místo. Jeho týmový kolega Eric Granado skončil na 21. místě.

Až 23. pozici obsadil Dominique Aegerter, který měl hodně divokou zimu. Týmu Kiefer Racing nejprve vypověděl smlouvu Suter, takže narychlo domlouvali KTM. Tým neměl moc finančních prostředků a na Domiho sezónu se skládali i jeho fanoušci. Svou snahu a píli jim chtěl oplatit i tím, že byl v úterý jediný, kdo na mokrou trať vyjel.