Stejně jako většině jezdců na roštu královské třídy i Marquezovi vyprší na konci této sezóny smlouva. Prvním z továrních jezdců, který oznámil své plány pro rok 2019, byl Maverick Viñales. Ten své dvouleté prodloužení smlouvy s Yamahou oznámil minulý měsíc při představení týmu.

Marquez vždy tvrdil, že chce zůstat s Hondou, za předpokladu, že RC213V bude konkurenceschopná. Po prvním zimním testu v Sepangu řekl, že jednání s Hondou začala.

„Vypadá to, že každý rok dochází k prodloužení smluv rychleji,“ řekl Marquez.

„Začal jsem jednat s Hondou, abychom probrali některé věci, ale nepospíchám. Mou prioritou bylo začít předsezónu, abych se cítil pohodlně na motorce, viděl zlepšení a potvrdil si, že tým reaguje na mé požadavky.

Vždy jsem se soustředil na stejnou věc: chci se cítit pohodlně a vidět, že Honda pokračuje v práci.“

Dodal: „Tým obvykle změníte, když potřebujete vnější motivaci, cítit se lépe nebo dosáhnout lepších výsledků.

Mně motivace nechybí a výsledky mám, takže to znamená, že změnu nepotřebuji. V tuto chvíli jsem jednal pouze s Hondou. Vždy jsem říkal, že Honda bude mít ve všem přednost, protože to je to, co říká moje tělo a moje srdce.“

Marc Marquez

Marquez byl v posledním dni testu v Sepangu sedmý nejrychlejší, o půl sekundy pomalejší než první Jorge Lorenzo.

Při hodnocení prvního testu v roce 2018 Marquez řekl: „Vzhledem k posledním několika zimám je to nejlepší motorka, kterou jsem při testech měl.

Začali jsme z poměrně dobrého základu (v roce 2016), přijeli jsme na první test a na rovinkách jsem měl problémy s motorkou. Tentokrát v prvních kolech šlo všechno už docela dobře, bylo to snadné a mohl jsem vyzkoušet nové díly. Začali jsme lépe.

Zlepšili jsme se, pokud jde o výkon, máme větší top speed, ale nyní je čas se zaměřit na zlepšení plynulosti při přidávání plynu. Motor je stále příliš agresivní.“

Racingfans.cz

Racingfans.cz
Reklama

Předchozí Další