Po tiskové konferenci v budově univerzity, kde Marquez odpovídal na otázky o titulu a sezóně 2017, se i s týmem vydal do ulic do průvodu kolem malebného centra města.

„Oslavit šestý titul mistra světa tam, kde jste se narodili a kde jste žili, to je něco neuvěřitelného,“ šklebil se Marquez. „Samozřejmě se budu snažit si tento speciální den užít, protože každý rok to je jiné – a každý rok tam je víc lidí!“

S ohňostrojem, konfetami a bubeníky doprovázejícími cestu se průvod ulicemi přesunul k hlavnímu pódiu, kde Marquez hovořil o šampionátu a neuvěřitelné podpoře, které se mu opět dostalo.

Jezdec z Cervery uvedl, že jeden z šesti důležitých bodů sezóny – vedle jeho týmu, Hondy, tvrdé práce, konzistence a osobnosti – byl, že se naučil nikdy nikoho nepodceňovat. Vysvětlil, že na začátku roku se nezajímal o Andreu Doviziosa, než se stal jeho největším soupeřem v boji o titul. Také odhalil, že Dovizioso je soupeřem, proti kterému si závodění zatím užívá nejvíc – „maximální respekt mimo trať a vždy v mezích na trati.“

Potom představil každého člena své rodiny a každý z nich řekl pár slov. Dva šťastní fanoušci byli pozváni na pódium, aby si promluvili s úřadujícím šampionem a získali jeho tričko. Všichni také zhlédli video od fanklubu. Potom přišel čas týmu.

Každý člen týmu byl vyzván, aby šel dopředu a promluvil k davu, a poté bylo promítnuto video ukazující emotivní horskou dráhu, kterou tým prochází na trati, v garáži a v parc fermé.

Po závěrečném ohňostroji večírek pokračoval mimo pódium – a mistr světa pro rok 2017 poděkoval svým fanouškům za podporu po celou sezónu:

„Všem mým fanouškům, kteří mě podporují a kteří sledují MotoGP, doufám, že jste si užili show! Spolu s mými kolegy v MotoGP jsme v této sezóně zajeli úžasné závody, díky za všechno!“

Racingfans.cz

Racingfans.cz
Reklama

Předchozí Další

Nyní je čas na odpočinek před zimními testy. Tým Repsol Honda bude zpátky na trati na konci ledna v oficiálním testu v Sepangu.